WEEKBLAD van den MELDER en dei NIEEWEDIEP. M 45. AANBESTEDING. Vvvx^'2'» Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij C. BAKKER Bz., te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. MAANDAG VIJFTIENDE JAARGANG. ADVERTEXTIEN gelieve men ongezegeld aan den Ditgever in te zendenuiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegolregt voor elke plaatsing. 2 NOVEMBER. Op Vrijdag den 6den November 1857, des namiddags ten één ure, zal, aan het Raadhuis der gemeente, hij in schrijving, in het openbaar, worden aanbesteed: De levering van STEENKOLEN, ten dienste der gemeente-gebouwen, voor het jaar 1858. De voorwaarden van aanbesteding liggenvan heden af, op de gewone kantooruren ter lezing aan de Secretarie. Helder, 50 October 1857. STAKMAN BOSSEBurgemeester. L. VERHEIJ, Secretaris. ÏTIETIVrSSIJDIÏTÖElT. HELDER en NIEUWEDIEP, 51 October 1837. Wij herinneren onze lezers, die daarbij belang hebben, aan de vergadering van kicsgeregligdenop Woensdag den 4den November c.k., des morgens ten elf ure, aan het Raadhuis der gemeente, ter benoeming van twee leden voor de kamer van koophandel en fabriekenin de plaats van de aftredende leden de heeren J. E. Janzen en D. de Langedie echter weder verkiesbaar zijn. Bij Zr. Ms. besluit is lo de heer J. Cremerhavenmees ter aan het groot noordhollandsch kanaal, op zijn verzoek, uit hoofde van vergevorderden ouderdom en ligchaamsgebrcken, eervol uit 'slands dienst oulslagenmet behoud vau aanspraak op pen sioen, met ingang van 1 November; 2° met gemeld tijdstip de luitenanl-ter-zee le kl. G. Tichelman, op pensioen gesteld; 5o ge melde luitenant-ter-zee met 1 November benoemd en aangesteld tot havenmeester aan de commerciesluis van het groot noordhol landsch kanaal alhier, onder bepaling dat, zoolang hij met de genoemde betrekking zal zijn belast, het aan hem toegekende pensioen zal stilstaan. Wij vernemendat het Z. M. den Koning en HH. KK. HH. Prins en Prinses Frederik behaagd hebbeninteleekeuenieder voor 2 ex., op het werk: Allan, de Stad 'sGravenhage en hare geschiedenis. De beproeving der werktuigen van Zr. Ms. stoomschip Soem- bing heeft ter reede van Vlissingen plaats gehadzij hebben geheel aan de verwachting beantwoord, gevende aan het schip eeue vaart van 8 mijlen. Te Soerahaya is op 13 Augustus een allerverschrikkelijkste brand uitgebarsten die in een betrekkelijk korten tijdniet minder dan 319 baniboeshuizeu13 sleeiicn huizen niet atap gedekt en 20 steenen huizen in de asch gelegd of zwaar geteisterd heeft. De daardoor berokkende schade wordt opgegeven te zijn /M84.534. Het handelslractaat lusschen Nederland en Belgie, op 29 dezer te Brussel geteekendbehoort volgens de Indépendance niet tot dezulkenwaarbij bijzondere stelsels gevestigd of uitslui tende voordeden ten behoeve der contracterende partijen verleend worden. Belgie waarborgt Nederland het rustig genot van het bij de belgisclie wet van 19 Junij 1836 gehuldigd beginsel. Nederland zal daarentegen binnen een zeer kort tijdsverloop de meerdere regten waaraan de koloniale producten die niet naar het moeder land uilgevoerd worden, onderworpen zijn, opheffen. Daarenboven zullen de voordeelenaan andere staten met betrekking lot den handel op de koloniën toegekendook door Belgie genoten worden. Uit Belgrado wordt dd. 19 Oct. gemeld: Eergisteren avond werd de persoondie tot den moordaanslag op den vorst was omgekocht, een beruchte roover, benevens zijn broeder, uit Kra- gujewalz gevankelijk hier binnen gebragt. Groot opzien haarde hier de onverwachte arrestatie van den senaals president Slephan Slcphanowilzook genaamd Tenka. De plaats, die hij tot nu toe heeft ingenomenisna den vorstde hoogste in den lande. De vorst heeft door een officieel schrijven aan den senaat kennis gegevendat hij zich genoodzaakt heeft gezieneenige van des- zelfs medeleden te doen arresleren. Voorloopig echter zou de senaat hen slechts als afwezigen beschouwen. Ten bewijze, hoe gebrekkig de telegraafdienst in Rusland nog geregeld is, kan het volgende feit dienen; eene depêche voor Steltin werd den 12 October te Kroonstad aangeboden en kwam den 25 dier maand per post le Koningsbergen aan, van waar zij 4 uren later te Steltin ontvangen werd. Iulusschen had men reeds den 21slen eene schriftelijke mededeeliug van Kroon stad ontvangen, dat de depêche den 12 was afgezonden. Zeker rentenier te BerlijnNormann genaamddie ten vo- rigen jare is overledenheeft aan den muziekinspecleur BelieeTfiT een legaat van 1000 thalers vermaakt, onder voorwaarde/dat hij

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 1