alle jaren op den sterfdag van den testateur gedurende het middcr- nachtsuur voor zijn huis eenige treurzangen moet uitvoeren. Toen de eerste jaardag naderde, had de legataris daartoe aan de policie verlof gevraagd en waarschijnlijk ook wel verkregen, want in den nacht van 21 op 22 Oct. heeft hij voor de eerste maal de voor- waaide der testamentaire bepaling vervuld. Even vóór 12 ure droeg hij eerst geheel alleen, en vervolgens met eenige vrienden vierstemmigverscheidene ernstige liederen voor. Eene groote menigte woonde deze zonderlinge serenade hijdie bovendien met de tegenwoordigheid van verscheidene policieagenten vereerd werd. De londensche bladen herigten dat een klein stoomvaartuig van de cngelsche oorlogsmarine jl. zondag van Spilhead naar de Roode Zee vertrokken is, om aldaar bij het leggen eener onderzeesche telegraaflinie dienst te doen. Een londcnsch tandmeester heeft de volgende advertentie uitgevaardigd: Professorenstudenten en alle geleerden van professie moeten zich niet laten afschrikken door de vrees, als zouden zij onder mijne kunstbewerking hunne pijpen moeten afleggen. Dit is eene verkeerde gevolgtrekking: zij mogen rustig voortrooken; want tusschen twee halen aan hunne pijp toover ik hunne kiezen weg hij de geleerdsten hunner, zonder dat zij er iets van bemerken." Eenigen tijd geleden is een schip van de noord-amerikaan- sche marine naar Panama gezonden om onderzoek naar de uit voerbaarheid van een plan tot doorgraving der landengte te doen. De bevelhebber van dat schip, commodore Paulding, heeft aan het ministerie van marine te Washington verslag van zijne be vinding gedaan, en daarin, naar gemeld wordt, verklaard dat het terrein der landengte gecne hindernis aan de daarstclliug van een scheepvaartkanaal in den weg schijnt te leggen; er zou echter naar zijne meening een groot bezwaar gelegen zijn in de moeije- lijkheid om er arbeidende handen in genoegzamen getale te bekomen. Volgens de Sacramento Union hebben de landverhuizers, die van New-York over land naar Californie trekken, dikwerf de wreedste behandeling te verduren van de Indianen. Zoo is kort geleden een gansche troep, bestaande uit zes manspersonen, eene vrouw en drie kinderen bij Placerville op de afschuwelijkste wijze door die woestaards om het leven gebragt. Een later volgende troep heeft de Indianen ingehaald, een hunner gedood en hun veel geroofd vee afgenomen. Uit Adelaïde, in Zuid-Australie, schrijft men, dat eene uitgestrekte goed door water besproeide prachtige landstreek in het noorden was ontdekt geworden, waarin zich drie rijke goud mijnen bevinden; deze zijn gelegen niet ver van Port Augusta; voor deze streek lands was te vergeefs 30,000 ponden sterling geboden. De londensche Globe beschouwt in haar nummer van den 20 dezer den invloed der noordamerikaansche geldkrisis op Enge- lands handel, en zegt: In Engeland is de voorraad van produc ten ongemeen klein, terwijl de oogst ruim is uitgevallenen toch is de prijs van het geld hier tc lande acht percent. Dit is oogenschijnlijk eene zonderlinge gesteldheid, daar het duidelijk is dat wij niet te veel ingevoerd hebbenmaar de zaak is dat wij te veel hebben uitgevoerd: onze uitvoer is grooter geweest dan de male der middelen welke de consumerende landen hadden om dien te betalen. Het bedrag van onzen uitvoer is dus geen on feilbaar kenleeken ter beoonleeling der mate van bloei van onzen handelen in onze fabriek-dislricten zal zich voorzeker weldra eene zware reactie doen gevoelen." De jury te Danlzig heeft den 19den en 20sten Oclober moeten zitten om in eene zeer droevige zaak uitspraak te doen. Op de bank der beschuldigden zat eene dusverre onbesprokene familie van den goudwerker Biber, beslaande uil ouderpaar en 3 volwassen kinderen. Sedert langen lijd waren bij de publieke kassen te Danlzig valsche tweethaler-slukken voorgekomen, als wier vervaardiger de genoemde goudsmid werd ontdekt. In den loop des onderzoeks bleekdat de gezamenlijke leden des gezins meer of minder in het maken en de uitgifte der valsche munt betrokken waren. Het vonnis van het hof was: tegen den vader wegens valsche munlerij tien jaren luchthuisdesgelijks legen drie zoons en eene dochter acht en vijf jaren. De huisvrouw werd wegens begunstiging der misdaad tot eene geldboete van vijftig thalers veroordeeld, en een enkel lid des gezins, een achttien jarige zoonvan de aanklagte der niet-aangifte vrijgesproken. Dezer dagen werd een Tljarige knaap, in het volkrijkste gedeelte van Londen, door een bengaalschen tijger, die uit eene doortrekkende menagerie ontsnapt was, aangevallen en deerlijk gewond, zoodal men aan zijn leven wanhoopt. Hel gelukte eerst na veel moeite, den tijger van zijne prooi te scheiden en hem in zijne kooi tc doen opsluiten. De kooplieden van New-York hebben in eene openbare bij eenkomst het besluit genomen, dat het hun pligt was de banken te helpen door alle middelenwelke in hun vermogen stonden, en hebben hun vertrouwen uitgedrukt, dat die inrigtingen zich zullen kunnen staande houden. Voor eenige dagen werd te Balignolles het drama, de Rid ders van den Nevel, opgevoerd. In de laatste acte, waar aan Jack Sheppard gratie wordt verleendmits hij naar Indie vertrekke, en deze uitroept: »ja, ik wil voor ons land gaan strijden! Leve George I! Leve Engeland!" herhaalden alle toeschouwers den kreet: Leve Engeland!" Een Eugelschman, die zich in eene der loges bevond, stond op en bedankte in naam van Engeland met een: Batiguolles for ever!" (Leve Batignolles BURGERLIJKE STAND. Van 24 31 October 1837. GEHUWDL. Borsch en A. M. Kruger. W. L Lagcher en N. Visser. W. Remmels en M. Zwaan. C. KI ij u en A. M. Selderbeek. II. F. Leewens en J. van Oostveen. Echtscheidingen1 BEVALLENA. Mens geb. ter Zwege Z. A. J. Koomen geb. Smit D. C. van Zanden geb. de Kok Z. J. Ommeval geb. van Sluijveuberg Z. J. B. Nierop geb. Bakker Z. S. Kos geb. Nol Z. F. Kroeb geb. Selijn D. M. Hoogcrduijn geb. Krall Z. H. M. Groen geb. Frank D. T. Ekhart geb. Pronk I). G. Söderlaud geb. Douwcs Z. C- L. Bakker geb. Schumaker D. A. van der Pol geb. Roodt Z. Levenloos aangegeven 1 OVERLEDEN: J. S. J C. Elout 6 w. J. van der Wate ren 2 in. J. Nierop ld. M. Verschoor 72 j. J. II. Brocx 7 w. T. Greven 6 m. B. Smit 24 d. S. Helder 70 j. G. Ruiter 2. j. J. van Aalst 5 w. ÖEME1TSDB BEHI3TB1T. Bij Norwich is het schip Ontario totaal vergaan; van de 24 man der ekwipaadje is slechts één gered. De invoer van boe ken in Rusland is van tolregten vrijgesteld. In het 0. is de haat der Mahomedanen legen de Christenen sedert den ooster- schen oorlog toegenomen. De koning van Pruissen heeft zijnen broeder de regering zijner beminde onderdanen voor 3 maanden opgedragen. In Weenen houdt men zich ernstig bezig met de reductie van het leger. De Engclschen hebben Delhi ingeno men. De britsche handelsmarine telde in het begin van dit jaar 1669 stoonrers met cenen inhoud van 383398 tonnen.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 2