VERGADERING MUZIEK in BURGRRLUST, bij G. SMIT, in den Helderschen Polder, fiancs mijnheer." was het antwoord. Dit was den bankier te vcei en vertrok. Eenige schreden verder ontmoette hij iemand die zich zeer beklaagde, dat hij door een zamenloop van vele onge lukken niet in staat was in bet onderhoud van zich en zijn huis gezin te voorzien. De bankier door medelijden bewogen, gaf hem de 13 fr.die hij zich had bespaard door den zalm niet te koopen, en vervolgde voldaan over zich zeiven zijnen weg. Bij eenig nadenken echter meende hij, dat iemand, die zoo als hij, millionair was en daarbij toch nog veel goed aan de armen deed, zich nok wel de luxe mogt veroorloven van dure zalm te eten. Hij keerde derhalve naar den winkel terug, en zeide, dal hij de moot visch maar koopen zou. 'lis een oogenblikje te laat, mijn heel-," zeide de winkelier, »ik heb ze juist aan dien heer ver kocht ."Zich omkeeronde zag de bankier den hulpbehoevenden man aan wien hij uit medelijden de 15 fr. had Ier hand gesteld. Op de aanmerking van den bankier, dat hij zijn geld niet lot zoodanig doeleinde gegeven had en dat een dagelijksche pot hem beter zou passen, ontving bij ten antwoord: «mijnheer! gij ver geet dat het vrijdag is en dat ik als een goed Christen geeue dagelijksche mag eten." De bankier vertrok met het stel lig voornemen, om nimmermeer op vastendag aalmoezen uil te reiken. Te Mainz is onlangs de kruidtoren bij de Gaupoort in de lucht gesprongen; het boven-gedeelte der stad ligt in puin, de Stevens-kerk is verwoest. In de stad en omliggende dorpen zijn alle glasruiten gebroken zware steenen der vestingwerken werden een half uur ver weggeslingerdde passage door de stralen is nog steeds gevaarlijkwegens het. voortdurend nedervallen van loszittende steenen der huizende slag werd zelfs te Bingen duidelijk gehoord. Men beweert, dat er 1500 centenaars kruid in den toren waren. Vele slagtoffers liggen onder de puinhoopen begravendeels verwonddeels doodhonderde familien zijn zonder huisvesting. De stad verkeert in de grootste verwarring. De oorzaak van het ongeluk is onbekend. Volgens nadere bcriglen zijn bij dit ongeval gedood 2 oosten- rijksche9 pruisische soldaten en '18 burgers; 95 oostenrijksche 74 pruisische en ongeveer 500 burgers zijn ernstig gekwetst. Toen de Bergschotten te Cawnpore aankwamen hebben zij de putten gevonden waarin de vermoorde vrouwen en kinderen waren geworpen. Men had daaronder ook de verminkte overblijf selen van het lijk des generaals Wheeler herkend. Men heeft zijne hoofdharen afgesneden en een gedeelte van deze aan zijne familie in Engeland gezondenhet overige is in gelijke deelen onder de soldaten verdeeld en na het ontvangen daarvan heeft ieder van hen gezworen voor elk ontvangen haar een hindooschen opstandeling met eigen hand te zullen ombrengen; en dien eed zonden zij in allen deele houden al zou de gouverneur-generaal zelf tusschen beiden komen om hel te beletten. Een brief van de echtgenoot van een officier van gezond heid, gedagteekend uit Burdwan inlndie, 8 Oct.behelst ijzing wekkende bijzonderheden van de onmenschelijke wreedheid des ouden konings van Delhi. Zoo had hij onder anderen 23 fat soenlijke vrouwen eerst in zijne tegenwooidigheid de schandelijkste beleedigingcu doen ondergaanen ze vervolgens tot zwaren arbeid veroordeeld, waarbij zij niets anders dan panrdenvoeder en vuil water mogtcn nuttigen. Toen echter de Engelschen voor de wal len der stad verschenen, deed het grijze monster zijne slagtoffers andermaal voor zich brengen, ze in stukken houwen en de ver minkte lijkeu op de straal" werpen. De engelsche soldalen hadden verzocht, dat de onmensch hun zoude worden uitgeleverd, maar gelijk men weet is dit verlangen niet ingewilligd en werd hem het leven geschonken. De broodprijs is thans in Frankrijk weder gedaald tot het peil van de gunstigste jaren. De tijd der schaarschheiddie jaren lang aangehouden heeft is alzoo ten einde en men maakt de opmerking dat Frankrijk deze beproevingdie door de opoffe ringen van den oosterschen oorlog en door het hccrschcn van volksziekten nog verzwaard werd goed heeft doorgestaan hier voor weet men dankeensdeels aan den goeden geest der van ('en handenarbeid levende volksklassen welke zich nietals iu 1847 door den kommer tot wanoidclijkheden hebben laten ver voeren anderdeels aan het gouvernement hetwelk liet bestaande gebrek onbewimpeld erkennende den handel uitgelokt en geholpen heeft om daarin te voorzieu. BURGERLIJKE STAND. Van 14 21 November 1857. GEHUWDW. Noot en J. Zwart. BEVALLEN C. |Garslenveld geb. van Haren Z. K. Ric- merls geb. Troost Z. M. Glaser geb. Kannewasser D. J. G. Evers geb. Keijzer D. G. M. Hissinggeb. WallherZ. A. de Wilde Moor geb. Abbenes D. A. Rob geb. Zwier Z. M. Slooten D. Levenloos aangegeven 2. OVERLEDEN: D. Vroom 51 j H. de Lange 5 j - J. Beugeling 67 j. J. Gauw 7 w. P. van Grieken 68 j. van den RAAD, op Maandag den 25sten November 1857, des avonds ten 7 ure. AD71HTSITTIZ1T. Getrouwd F. KRIJNEN met E. KRIJNEN. Texel12 November 1857. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, te Krabbendam mijne geliefde Dochter, NIESJE KOSin den ouderdom van 25 jaren en 9 maanden. Koegras15 November 1857. CORNELIS KOS. op Zondag den 22slen November. Entrée en dans vrij. Aanvang 's namiddags 5 uur. De Notaris P. A BEETSzal op Woensdag 25 November 1857 des voormiddags ten 10 ure nabij het te maken drooge dok op 's Rijks werf te Willemsoord publiek verkoopen Eenige materialen alseiken Palen en Plan ken Schragen Kolders Deelen Kruiwagens eiken Brandhout, Watervaten, 1 Plaisier-vaarluig, 1 Waterschuit en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden alles aldaar daags vóór den

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 2