WEEKBLAD va\ de\ M 51. ,W €3 Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij C. BAKKER Bz., te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zir.h bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. MAANDAG VIJFTIENDE JAARGANG. ADVERTKNTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zatunlags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen- voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 1TIB U W S IJ D I 1T 3 H. IIELDER en NIEUWEDIEP, 19 December 1837. In de zitting van den gemeenteraad op jl. Diugsdag den 8 December waren de hecren JSchoon en JStrooi mande eerste door ambtsbezigheden en de tweede door ongesteldheidniet tegenwoordig. De vergadering door den burgemeester geopend zijndewerden de notulen van bet verhandelde iu de vorige bijeenkomst gelezen en goedgekeurd. Ten gevolge der gewone aftreding op I" Januarij 1838, werd de heer J. Schoon en niejufvrouw de wed. Goudhoop lot regent en rcgcnlesse van het algemeen weeshuis in deze gemeente herkozen. Uit de elf sollicitanten die aan hel onderzoek ter mededinging naar de betrekking van ondernpzigier hadden deelgenomen, werd door dc commissie voor de ondcrliotids-werken een itrii tal voor gedragen te weten de heeren J. Vogelenzang te Dordrecht I). van der Werf, te Alkmaar en II. J. Leewvns te Helder, en daaruit met 12 van de 15 stemmen benoemd de heer J Vo- gelenzang één stem was uilgebragl op den heer II. JLeewens. Na gehoudene beraadslaging werd vastgesteld cene verordening op hel beheer en behandelen der hraiidblusclitniddclen in de gemeente. Een verzoek van den heer P. Groencandidaat-notaris, wo nende alhier, om benoemd le worden tot makelaar iu alle vakken werd niet eenparige stemmen toegestaan. Aan W. ten Rroeke werd voor buitengewone diensten aan de gemeente bewezen, onder goedkeuring van Heeren Gedeputeerde Statenover het (popend jaar eeue gratificatie toegekend van 23. Een verzoek van ccuigc nachtwachts om verhooging hunner jaarwedde werd n et algemcenc stemmen algewezen voornamelijk op grond cener vergelijking van hunne bezoldiging met die van nachtwachts in andere gemeenten. Naar aanleiding eener missive van Heeren Gedeputeerde Stalen dezer provincie omtrent eene op 1 Januarij 1838 le brengen ver mindering der gemeente-opceiilen van den Rijks-accijns op het geslagtin vei houding van liet hooger bedrag dat ais hoofdsom voor hel Rijk volgens de nieuwe tarieven zal worden geheven werd besloten het. nemen van een besluit deswege te verdagen lot na de behandeling van dc wcls-voordragl omtrent den accijns op het geslagt, bij de Tweede Kamer der Maten-Generaal aanhangig. Ingevolge het bepaalde hij art. 23 der wet van 28 J u li ij 1834 {Staatsblad No. 100) op liet armbestuur, werd vastgesteld het maximum van onderstand voor het dienstjaar 1838. Vermits, volgens art. 73 der nieuwe wet op het lager onder wijs, met l Januarij 1838 ook de commissién van plaatselijk school-toevooizigt zijn ontbonden, werd, met eenparige stemmen besloten de commissie van plaatselijk school-loevoorzigt uit deze gemeente hij hare aftreding op gezegd tijdstip dank te betuigen voor de goede diensten door haar iu het belang van hel onderwijs der gemeente bewezen. Na de mcdedeeling van eenigc ingekomene stukken werd de vergadering gesloten. Op Donderdag den iOden dezer werd door den hoofdonder wijzer van der Haar pleglig gedachtenis gevierd van zijne 23jarige ambtsbediening in deze gemeente. De school was daartoe van binnen smaakvol versierddaar buiten wapperde de vnder- landsche driekleur. Eeue schilderijmede ter versiering iu de school aangebragt en vervaardigd door den hulponderwijzer L F. I Over de Linden vermeldde in sierlijke letteren de heugelijke gebeurtenis van dezen dag. De leerlingen der school voerden eenigc lieve zangstukjes uil, waarvan de toepasselijke woorden waren vervaardigd door den hulponderwijzer P. Uurbanus. Ach tereenvolgens werden den jubilaris door den schoolopziener, door de leerlingen der schooldoor den hoofdonderwijzer P. Rijkers namens liet onderwijzers-gezelschap eu eindelijk door de leerlin gen der kweekschool voor schoolonderwijzers alhier fraaije geschen ken aangeboden. De WelEJ. lieer schoolopziener schelste op eene sierlijke wijze de vele verdiensten van den feestvierende als onderwijzer der jeugd. In den namiddag gaf ook het gemeente bestuur een treffend bewijs van belangstelling jegens den ver dienstelijken ouderwijzer. Eindelijk werd aan den avond van dien dag liet feest besloten met liet aanbieden van een kostbaar geschenk door de oudlccr- lingenterwijl de zaïigvereeniging Nut en Genoegen een paar toepasselijke zangstukken uitvoerde. Groot was de belangstelling in dit feest. Op ondubbelzinnige wijze werd hulde gebragt aan de grootc verdiensten van den man die zijne zoo niocijelijke en veelomvattende laak zoo voortreffelijk vervult. God spare hem nog lang tot heil der jeugd en doe hem ten rijken zegen zijn voor hel opkomend geslacht en voor jje.. aankomende en jeugdige onderwijzers! De straatverlichting door middel van gas, naar den ciscR* des lijds, heeft in het begin dezer weck alhier haar j/eslag ge. f -

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 1