GrUMElTG-DH BEHX3TB1T. De Generaal CAVAIGNAC Jongstleden maandag werd door cenc dienstmaagd te Utrecht j in de lombard een pakje bezorgd om te worden beleend. Bij opening bleek bet, dat zich hierin bevond een pas geboren kind; i de inbrengster had zich onderwijl uit de voelen gemaakt. Voor de regtbank te Shcpton (Engeland) Mallet is onlangs de zaak behandeld van iemand die door een meisje aange klaagd was, dal hij haar op Zondag den 29 November op den openbaren weg aangevallen en gekust had. Het bleek dat ceuige jongelieden, eene wandeling doende, zich op den weg bevonden bij een boom, daar te lande bekend onder den naam van kus-boom dal eenigc der jongeliedentoen zij hel meisje zagen aankomen, lot de anderen zeidenof iemand van hen dit meisje voor een halveu shilling (30 centen) durfde kussen. I)e aangeklaagde nam het op zich, ging naar hel meisje toe. sloeg zijn arm om haren hals en kuste haar op bare rozenkleurige wang. De regler nam echter met die verdediging geen genoegen en veroordeelde hein tol eene schadevergoeding van 10 shilling en Gj- shilling voor de kosten. Derhalve een tamelijk dure kus. Mad. Jeufosse bewoonde met hare dochter, een meisje van 19 jaar, en eene gouvernante, oud 20 jaar, een kasteel bij St. Aubin hare beide zonen woonden aldaar. Zekere Emile Guillol woonde met vrouw en kinderen naast het kasteel van Jeufosse, waardoor er eene inliine vriendschap tus- srhen beide huisgezinnen ontstond. De gouvernante van inej. Jeufosse was naauwelijks op het kasteel aangekomen of zij werd door Emile Guiilot op eene onbeschofte wijze vervolgd doch wist zich daaraan steeds te onttrekken en bragl hem menigmaal hel onbehoorlijke van zijn gedrag onder het oog. In het laatst van 1836 begon hij zijne liefdeverklaringen aan mej. Jeufosse te rig- ten zoodat mej. Laurence de Thouzery de gouvernantezich vcrpligl vond mad. Jeufosse daarvan kennis te geven. Hierdoor werd alle omgang tussclicn beide familiën afgebroken. Desniet tegenstaande bleef Emile Guillol voortgaan op ongelegen tijd hel park van het kasteel Jeufosse te bezoeken, ten einde mej. Jeu fosse te kunnen ontmoeten. Mad. Jeufosse nam op zekeren dag een geweer in de hand en vroeg in tegenwoordigheid harer be dienden t »is er dan niemand uwer die mij van dien man wil verlossen terwijl zij meer bepaald aan den veldwaehter Crepel last gaf om op hem te schieten met bijvoeging der woorden «schiet gerust, ik heb regl op mijn grond te schieten." De beide zonen van mad. Jeufosse gaven op onderscheidene lijden hetzelfde bevel aan Crepel. Na dien tijd hield Crepel eiken nacht de wacht, en eiken nacht vond men ookbij zekeren boom briefjes aan mej. Jeufosse geriglboewei men nimmer den persoon kon be trappen die deze briefjes nedcrlegdetot (lat eindelijk den 12 Junij jl. ongeveer ten lOj uur des avonds, de beer Emile Guillol door Crepel op lieeter daad werd betrapt. Crepel legde aan en school Guiilot dood. Dientengevolge hebben teregt gestaan 1 Crepelbeschuldigd van moord met voorbedachten rade en verraderlijk 2. mad. Jeu fosse en hare beide zonen, wegens medepliglighcid aan dat feit, door liet uitlokken en opruijen lot moord van genoemden Crepel door beloften en door misbruik van gezag en van magt. De jury beeft een verdict uitgebragtwaarbij de vragen om trent de schuld der beklaagden negatief zijn beantwoord. Dien tengevolge zijn de beschuldigden Crepel inad. Jeufosse en bare beide zonen vrijgesproken. Op den eisch tot schadevergoeding van mad. Guiilot zijn de beklaagden veroordeeld de kosten van het proces te vergoeden. Volgens officiële berigten heelt lord Campbellna een bloedigen strijd van 6 dagen op den 21 sten November Liickuow ontzet. De vrouwen kinderen en verwonden zijn naar Cawn- pore verwijderd en aldaar gelukkig aangekomen. Het leger van Campbell lelt thans 22,000 man en is sterk genoeg om geheel Oude binnen eenigc maanden lot onderwerping te brengen. De bevelhebber Slewarl beeft Nusscerabad ontzet en de opstandelin gen van Efriahibporc geslagen ook die van Rohilcuud zijn ver strooid. Er komen dagelijks talrijke troepen uit Europa aan. - Hij gelegenheid van de stemming voor de leden der kamer van volksvertegenwoordigers, begaf zich een clericale kiezer, die niet lezen kon naar de stembus, Hij had twee biljetten van de stuurlieden der cleriealen ontvangen. Het eene daarvan was het stembiljetwaarop de naam van den candidaat der geestelijkheid stond ingevuld en het andere een bewijs van toegang lot een keurig middagmaaldat aan de goedgezinde kiezers zou worden gegevenom hen te beloenen voer de gedane moeite. Doch even als do verstrooide, die de dobbelslceuen opslikte en een glas wijn over het verkeerbord wierp, slak de ongelukkige kiezer de toegangskaart voor het diner in de bus en het stero- brielje in den zak, zich vooraf verheugende op de lekkeie scho tels. Daarvan kreeg hij echter niets, en had bovendien het ver driet dat de clericale partij eene stem minder kreeg. Verkoop 2i December 1857 in Tivoli. 1. Vier woningen in wijk I, No. 63 en 64 en No. 284 en 285 tezamen f 1501 J Schoon. 2. Een huis en erf, wijk L ,No. 57 f 1250J. H o pm a ns. 5. Twee woningen in wijk M, No. 13 en 168, tezamen ƒ1177, J a c o I) de Boer. 4 Drie twintigste in de ligler de Hoop, ƒ560, J. T. Zurinühlen. Te Callao is de nationale conventie met baijomietlcn uiteen gedreven. De vreemde consuls hebben vorst Danielo lol eene verzoenende houding tegenover de Porie overgehaald. Te Konslantinopel is de censuur op de dagbladen ingesteld. In de bondsvergadering te Frankfort is de aanleg van een bomvrij hospitaal te Luxemburg goedgekeurd. Overleden te Zeist Joanna Calliariua Elisahelh Stephauy ia den ouderdom van 110 jaren, 7 maanden en Sdagen idem te Nijcga (Friesland) een man in den ouderdom van 100 jaren en 2'dagen. De prins van Asluric beeft bij den doop de volgende namen ontvangen: Alfonso-Fran- cisco de Asis-Fernando-Pio-JuanMariano de la Conceplion-Jairne- Pelago. Keizer Napoleon heeft met de keizerin in de bosschcn van St. Cloud gejaagd. In de haven van Marscille is een knaap van 7 jaren, die bij het spelen van de kade in liet water was gevallen, door zijn Ojarigen makker gered. Uil Marscille wordt gemeld, dat de zijde van 100 lot 45 a 50 lr. is gedaald. -- De Tweede Kamer is tot 9 Febr. uiteengegaan. - De gewone uit gaven der stad Parijs bedragen voor 1838 ruim 41000000, de buitengewone 1400(1000 en de rente voor de stadsscbuld meer dan 16000000 fr. De hoogeschool te Leipzig telt 830 stu denten. De moordenaar van prins Gngarin is te Kutais dood geschoten. In Circassie heeft de bekende Naïb Muauied Eniin het opperbevel aanvaard. FEUILLETON. werd den 15 Oelobcr 1802 te Parijs geboren en was de zoon van Jcan Baplisle Cavaignac, voormalig lid der nationale conven tie en Julie de Carancez, eene hooghartige vrouw, die hare zonen reeds vroegtijdig vrijheidlievende gevoelens inprentte. De jonge Eugène kwam iu zijn achttiende jaar op de polytechnische school, j twee jaren later als onderluitenant bij de artillerie aan de school ii te Metz en werd in 1824 als luitenant bij de genie geplaatst.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 2