deelt de lierl. Pabl. een treurig voorval mede: «Een slolcn- makersbaas namelijkaldaarverzocht op den eersten dag van dit jaar een gegoed grondeigenaar om betaling van zijnen sinds lang geleverden arbeid maar zonder gevolg. I)e slotenmaker door zijne schuldeischers lastig gevalllen weid zelfmoordenaar daar hij zich voor de woning van zijn schuldenaar doodschoot. Hij laat ceue vrouw en zes kinderen na." In de nabijheid van Zurich werd onlangs in een onstui- migen nacht een geneesheer door een goed gekleed man voor eene verlossing ontboden, en wel, naar een op eenige uren afstand gelegen oord De nachtelijke reis werd in het gemak kelijke rijtuig van den geneesheer ondernomen, en men was reeds digi bij de bedoelde plaats aangekomentoen zich de hulp vragende voor een oogenblik wenschte te verwijderen, hetgeen hij dan ook deed en niet terugkeerde. In het geheele oord ech ter was geen accoucheur noodig, doch laatstgenoemde ontving eenigen tijd daarna den volgenden brief: «Ik ben u dubbel dank verschuldigddat gij mij zoo gedienstig hebt gereden daar het mij onmogelijk was een ander voertuig te krijgen en de nacht al te onstuimig was." In een dorp in de nabijheid van Gnmmersbach (Duitsch- land) heeft een schoenmaker den tweeden kersdag op den pre dikant, terwijl deze op den kansel stond, gescholen. De kogel trof echter den geestelijke niet, doch de dader werd onmid- delijk in hechtenis genomen. Te Liscard werd voor eenige dagen eene ongehuwde vrouw uit haar bed gemist. Eenige bewoners van het dorp verklaardendat zij in den vroegen ochtend eene in het wit ge- kleede gedaante hadden gezien, welke zij voor een geest hadden gehouden en dat deze gedaante zich naar de rivier had bege ven, en wel in de rigling van het overhaal-veer. Men vond ook later het lijk nabij die plaats. Ten gevolge der gedane nasporingenmoet de bedoelde vrouw als wandelaarster opge staan en in het water geloopen zijn. De spoortrein, welke donderdag ochtend Ramsgate ver liet om naar Londen te vertrekkenbevatte ook eene moe der met haar driejarig kind. Aan een der stations was er nog onderzoek gedaan of alle deuren behoorlijk gesloten waren, Om eene of andere reden opende eene vrouw in den wagen waar zich de genoemde moeder bevondde deurhet kind naderde die deur in een onbewaakt oogenblik en viel er uit. Men verbeelde zich de ontsteltenis der passagiers en de wan hoop der moeder. De machinist hoorde geruimen tijd niets van het geschreeuweindelijk echter zag hij de teekenswelke hem gemaakt werden en hield stil. Ka hel vernemen van het gebeurde deed hij den trein op den afgelegdcn weg achter waarts rijden waar men het kind niet alleen levend maar zelfs geheel ongedeerd op den weg vond. Bij Halifax wordt aan de fabriek van de hecreu Crossley te Dean Clough een schoorsteen gebouwd welke niet slechts buitengewone afmetingen en zwaarte heeftmaar ook alles te boven gaat, wat zelfs in Lancashire, zoo rijk aan werken van dien aard gezien is. Ofschoon hij in een dal is geplaatst heeft hij reeds de hoogte verkregen van eenen daar liggenden heuvel Beacon-Ilill genaamd. Zijne hoogte bedraagt 127 yards (116.12 ned. el); de benedenwijdle is 10 yards (9.14 ned. el)en het gewigt van de gebezigde stecncn wordt op 9683 ton geschat. De vrees voor woelingen te Preston onder de werklieden blijkt helaas niet ongegrond te zijn geweest. Een duizendtal van dezen, door armengestichten te werk gesteld, hadden 1 shilling per halven dag werkloon ontvangen. Toen men nu dal werkloon op de helft wilde brengen veroorzaakte dit groot© opschudding onder hen. Zij maakten de aanmerkingdat het onbillijk zoude zijn het loon juist op den laatsten dag der week te verminderen toen betaalde men hun het gewone loon uitmet aanzeggingdat zij in de volgende week slechts het halve loon zouden ontvangen. Men vreesde echter, dat de woeling zoude toenemen. Hel is gebruikelijk dat wanneer een beschuldigde geen advokaat heelt, hem dien ambtshalve gegeven wordt. In een stadje der Vereenigde Staten werd een dief voor de regtbank geleid doch aangezien hij voor eigen kosten geen verdediger kon nemen wees de regtbank hem een jong advo kaat tot raadsman toe. Beiden zonderden zich in een der kamers van het geregtshof af. Ka verloop van twee uren had den zij nog niets van zich laten hooien. De regterswie het wachten verveeldezonden den deur waarder om te vernemen hoe lang de conferentie der beide mannen nog zou duren maar ze was sinds lang geëindigd de advokaat verscheen voor de regtbank zonder zijn klicnt en legde de volgende verklaring af «Aangezien de achtbare regtbank mij bevolen heeft den schuldige van mijn besten raad te bedienen zoo heb ik hem dien gegevenvan uit het venster te springen en zich uit de voeten te maken welke raad dadelijk twee uren geleden door mijn klicnt in praktijk is gebragt." BURGERLIJKS STAND. Van 2 9 Januarij 1838. GEHUWDJ. Gijbeis en J. van Stipriaan. P. van Dijk en M- E. Koopman. BEVALLEN R. Dekker geb. Rieuwers Z. K. Bakker geb. Oost Indie Z. M. Muller geb. Kikkert D. J. M. Puinbroek geb. Huijbens Z. M. Bosch geb. Zutt D. A. Koch geb. Quak I). E. Out geb. Bakker D. A. van der Looij geb. Hemelrijk Z. G- van Elk geb. van der Poll Z. M. Davidson geb. Bcnima D. OVERLEDEK W. C. Torbeek 3 m. J. Blokker 5 j.— G. Zcldcrbcek 2 j. J. J. Buijs 44 j. A. BrcctlO m. H. A. Krugcr 7 j. A, de Kamps 2 m.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1858 | | pagina 2