GZM1FGDE BEB.I3TE1T. De inzegening van het huwelijk zal geschieden door den aarts bisschop van Ganlcrburybijgestaan door den lord bisschop van Londende bisschoppen van Oxfordlord groot-aalmoezenier en van Chester benevens cenige andere geestelijken. Men verhaalt een bewijs van moederlijke liefde bij den moordaanslag op keizer Napoleon. Eenc moeder was aan den arm gewond en had haar insgelijks gewond kind in een kofi'ij- huis gebragt. Zij hielp hel kind verbinden met haar gewon den arm, toen zij eensklaps uitriepspoedig, doctor, ik ge voel dat ik sterf." «Vrouw zeide de doctor, gij zijt slechts aan den arm gewond, daaraan sterft men niet zoo spoedig 1" De moeder lag echter in flaauwte en toen men haar onder zocht, bad zij eene wond in den buik, die voor haar leven doet vreezen. Zij had gewacht, tot dat haar kind verbonden was. BOSGEBLIJSE STAND. Van 16 25 Januarij 1838. GEHUWD J. II. Austmanu en R. E. Decker. D. Oort huis en A. Wessel. BEVALLEN J. Hen geb. Boon Z. C. Kamer Z. M. Esbach geb. Dito Z. A. E. Lapidolh geb. Moll Z J. Smit geb. Masereeuw Z. A. P. Dikkeboom geb. van Zijl Z. A. Raar D. K. M. van Gelder geb. Monnickcn- dam D. A. J. Hijlkema geb. Poppc D. II. Mattern geb. Wenlholl Z. E. Sloot gel), van Willigen Z. J. E. Meijsscr geb. Volkers D. J. Giiljes geb. Kieft Z. Levenloos aangegeven: 1. OVERLEDEN: M. van Leen 2 j. F. Bakker 80 j. T. Bruin 6 j. M. Haagendoorn 77 j. D. Lcijen 57 j. N. Zeeuw 2 m. B. Zijlstra 76 j. D. Bulcr 16 m. T. de Waard 33 j. C. A. Tegel 13 j. Te Franeker is voor de nationale militie ingeschreven de dwerg Jan Haunema (admiraal Tom Pouce) hebbende eene lengte van 0,73 el en ecu gewigt van T1,S pond en te Havre bevindt zich een Engelschmandie 7 voel 6 duim (engeisch) lang is en 300 pond weegtals hij des avonds door de straten wandelt, steekt hij zijne sigaar aan de gaslichten aan. In eene gemeente van Noordbrabant is bij den burgerlijken stand een kind aangegeven waarvan de moeder 14 jaren oud is. De zitplaatsen in de afgescheiden kerk te Emmikhoven zijn verhuurd voor 2500. Te Nantes heeft een wisselagent ten gevolge van slechte speculalien zich om het leven gebragt. De schach van Perzie heeft aan den maarschalk Pélissicr de orde van den gouden leeuw geschonken. De onderzeesche telegraaf in de straat van Mcssiua is gebroken. De engel- sche bladen betreuren om strijd het verlies van den generaal Havelock.De koning van Wurlenibcrg is aan de beter baud. Bij Mannheim is een haas met hoorns geschoten. De prins vau Pruissen heeft zich ronduit tegen de piëtisten ver klaard. De grootvizier Reschid-pacha is aan eene beroerte gestorven. Van Engeland zijn 40000 medailles naar Kon- slantinopel verzonden om onder de lurksche armee verdeeld te worden. De Cireassiers hebben ouder Sefer-pacha bet fort Adckon genomen en het garnizoen 1200 man over de kling gejaagd. De aanval op Canlon is op handen. De flibus- tier Walker heeft zich gevangen gegeven en is te Washington aangekomen, waar de regering hem op vrije voelen stelde. De finanliele toestand van Egypte is bedenkelijk. Volgens de genomen besluiten ontvangen alle kinderen in Spanjedie op den zelfden dag als de prins van Asturie geboren zijn 6000 realen. De ned. vereeniging lot afschaffing van sterken drank telt 11100 leden. Te Assen zijn weer 4 brandbrief- schrijvers gevankelijk binnengebragt. De verwoestingen door de aardbeving in het Napolilaansche veroorzaaktzijn op sommige plaatsen grooter dan een bloedige oorlog zou hebben kunnen te weeg brengen. - Alle bronnen nabij den Vesuvius zijn uitgedroogd een verschijnsel dat de voorbode is van lievige uitbarstingen. Te Parijs heerseht de griep vrij erg. Particuliere brieven van de Kaap de Goede Hoop spreken zeer gunstig over den toenemenden bloei der kolonie. Lord Redcliffe zal naar Konstantinopel lerugkeercn. Onze minister van oorlog legt eene voorbecldelooze werkzaamheid aan den dag. In Spanje is weer een nieuw ministerie op- gelreden met Xavier v. Isturitz aan hel hoofd. Te Adria- nopel heeft een hevige brand gewoed. In Londen worden middelen beraamd om de prostitutie tc keer te gaan. De Times zegt, dat Louis Napoleon de cenige mcusch is, die met de frausche natie weet om te gaan. Te Katwijk aan den Rijn is een stuk duingrond groot 5 bunders verkocht ge worden voor ƒ5000. Gedurende 1837 zijn 183847 land verhui zers te Nicuw-York aangekomen. Eenc jonkvrouwe, te Leiden overledenheeft ƒ12000 aan liefdadige inriglingen gelegateerd. In eenc rederijkersvergadering met dames te II. zag men in de pauzen de curieuse voorstelling van Ines en Don Pedro bij Maanlicht (gaslicht). Een winkelier te Rcnnés had zich eenigen lijd geleden als lid laten inschrijven bij eene engelsche maatschappij van levens verzekering, en om de twintig duizend franken waarop zijne weduwe na zijn overlijden regt had, zelf bij levende lijve te ontvangen, had hij bedacht zich voor dood uit te geven. Te dien einde wist hij een docler te bedriegen. Ouder het voor wendsel der doodverklaring van een neef, waarop hij zijne eigene namen gesteld had, en niet dat stuk voorzien wist hij te verkrijgen, dat zijn overlijden op de registers van den burgelijkeu stand werd geboekt. Het stuk werd opgezonden in naam der voorgewende weduween zooals gewoonlijkzou de betaling daarop gevolgd zijn in handen van een gevolmag- tigdeware het nietdat de engelsche maatschappij die in geldverlegenheid scheen te verkeeren een agent had overge zonden om van de weduwe ccnig uitstel van betaling tc ver-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1858 | | pagina 3