1838. WEEKBLAD van DEN MAANDAG BELUI m HET NIEDWEMEP. 1 1 E B I\ U A 11 IJ. 1TI 3 UW S T IJ D 11T 3 S 1T. M 6. HELDER en NIEUWED1EP, 50 Januarij 1838. Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij C. BAKKER Bz., te Nicuicediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. ZESTIENDE JAARGANG. Een matroos van de marine heeft op jl. maandag-avond een zijner makkers op den openbaren weg van het leven be roofd. Zijne afschuwelijke daad bleef niet verborgende dader werd spoedig ontdekt en in verzekerde bewaring gebragt. Naar wij vernemen, heeft bij koelbloedig de misdaad bekend en naar het schijnt is bij dit geval geen misbruik van sterken drank in het spel geweest. Nijd beeft waarschijnlijk den man aangezet om onverwacht zijn makker aantevallen en met een mes steken toetebrengen in den bals en in de zijde, waardoor bij, ten gevolge van bloedverlies, eenige uren later is overleden. In den loop der maand Fcbruarij zal te Edam eene pro vinciale vergadering van afgevaardigden der verschillende rede rijkerskamers in Noordbolland worden gehouden. Op uitnoodi- diging van de kamer te Edam is besloten, dat onze rederijkers kamer Olympia, aldaar door een lid zal worden vertegenwoor digd. Deze vergadering heeft ten doel, om de belangen der rederijkerskamers le bespreken, en iedere kamer kan door haren afgevaardigde eenige punten ter behandeling geven. Tevens worden bij die gelegenheid door de verschillende afgevaardigden in eene buitengewone vergadering, dichtstukken voorgedragen. Z. M. beeft deu luit. ter zee lste kl. II. Kemper be noemd tot ridder der orde van den nederiandscheu Leeuw. Z. M. beeft benoemd tot lsten luitenant den 2den lui tenant 11'. Vleijsmanvan het 6e regemeut. Den 2lsten September is, onder bevel van den luitenant ter zee der lste klasse, ridder Huijssen van Kattendijke ter reede van Nagasaki aangekomen het in Nederland voor den keizer van Japan aangebouwde oorlogstoomschip Japan. De commandant en de verdere officieren aan boord van dit stoomschip en een gedeelte der bemanning van hetzelve waren bestemd om het met de Soembing (Kwang Komar) van Batavia naar Decima vertrokken detachement af te lossen. De wijze waarop van de officieren van bet afgeloste deta chement, door alle keizerlijke en landsheerlijke officieren af scheid werd genomen was allervlcijcndst en eervolen getuigt van erkentelijkheid voor de dienstendoor deze ncdcrlandschc zeeofficieren aan Japanop last van bet nedcrlandschc gou vernement, bewezen. Het stoomschip Japan, dal bereids aan de japansche regering was overgegevenaan boord hebbende den nedcrlandscben com missaris en alle keizerlijke officierendeed de Anna Digna waarmede bet afgeloste detachement naar Java terugkeerde, uitgeleide, vergezeld van eene menigte kleine vaartuigen waarin zicli de door de officieren van het detachement ouderwezen Japanners bevonden. Met regt doen deze feiten de overtuiging vestigen, dal Japan de door Nederland bewezen diensten op hoogen prijs stelt. Op 1 Januarij 1838 was de kon. ned. Marine aldus za- mcngesleld Zeilschepen: 2 linieschepen der 1ste klasse, Koning der Ne derlanden en de Zeeuw beide van 83 stukken5 linieschepen der 2de kl.dt> Koningin, Korlenaar (wachtschip en iirsiruclie- schip voor de adelborsten tc Willemsoord), en Tromp van 14 stukken; 4 fregatten der lste kl. tan ruim 50 stukken: de Prins van Oranje, de Ruijter, Doggcrsbank, de Rijn; 8 fre. gatten der 2de kl. van 56 a 58 stukken: Prins Frederik der Nederlanden, Prins Alexandcr der Nederlanden, Prins Hendrik der Nederlanden, Prinses Sophie, de Sambre, Palembang, Ceres en Holland1 geraseerd fregat van 28 stukkenRotter, dam; 4 korvetten der 1 sic klasse van 26 en 28 stukkenJuno Ajax, van Speijk en Prins Maurits der Nederlanden; 2 kor- vetteu der 2de kl.; Pallas van 20 stukken en Urania

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1858 | | pagina 1