tievaartuig te Willemsoord met 12 stukken); 8 brikken van 1218 stukken: Venus, de Koerier, de Haai, de Lynx, de Sperwer, de Zeehond, de Cachelot en de Arend; 8 schooner- brikken met 310 stukken: Pilades (advies-brik), Sylph, de Lansier, BandaTcrnale, Rembang, Padang en Makassar; 4 schooners: de Wesp, de Adder en de Schorpioen van 3 stuk ken en de Atalante met 1 stuk; twee transportschepen: de Heldin met 10 en de Merwede met 8 stukken; voorts 44 ka- nonneerbootengroot en 11 klein model; 2 konouneerboolen in de West-Indien en een verdedigings-vaarluig. Schepen met stoomvermog en en fregatten met sloomvermo- genEverlscn en Zeeland, met 31 stukken en 400 paarden kracht en de Admiraal van Wassenaar van 43 stukken en 300 paardenkracht: 2 korvetten met stoomvermogenMedusa en Prinses Amalia, van 19 stukken en 130 pk 8 schroefstoom- schepen Groningen, Citadel van Antwerpen en Vice-Admiraal Koopman, der 2de klasse, van 12 st. en 230 pk.; Bali en Soembing met 8 st. en 100 pk.; Montrado met 8 st. en 70 pk.; Vesuvius met 8 st. en 119 k.en Samarang van 7 st. en 100 pk.; de vijf laatste van de 4de klasse; 13 raderstoom schepen, als 5 van de Ie klasse: Ardjoeno, Gedeh en Am sterdam, van 8 stukken en 500 pk.; 5 van de2dekl.: Bromo en Merapi, van 8 st. en 220 pk., en Cycloop van 6 st. en 220 pk.; 5 van de 5de kl.Etna van 6 st. en 170 pk.Sin- doro van 6 st. en 130 pk., en Phoenix van G st. en 140 pk. en 4 van de 4de kl.Phoenix van 6 st. en 110 pk.Suriname van 6 st. en 110 pk., Madura van 4 st. en 100 pk., en On rust en Admiraal van Kinsbergen beide van 1 st. en 70 pk. 2 rader-stoomschepenbehoorende aan het departement van koloniën doch bemand wordende door de marineen een schip Castor, korvet 1ste kl.exercitiebatterij te Willemsoord. Door de regtbank te Groningen is een te dier stede wo nende kleermaker veroordeeld, tot gevangenisstraf voor zes dagen tot eene boete van acht gulden en in de kosten van het geding, omdat hij niet tijdig aangifte had gedaan van de geboorte eener dochter, waarvan zijne ongehuwde dochter, te zijnen huize en in zijne tegenwoordigheid was bevalleu. De Morning post beweert, dat Engeland de vlugtelingen niet uitwijzen zal, maar maatregelen zal nemen tot bestraffing van henwelke van deelneming aan den aanslag op den keizer zullen overtuigd worden. Het engelsche kabinet zal daartoe bij het parlement magtiging aanvragen. In een der oost-indische brieven wordt gezegddat Nana Sahid met een leger van nagenoeg 100,000 iusurgentcu in de omstreken van Cawnporc zich bevindt. Voor de regtbank te Hauuovcr zal eerstdaags eene vrouw verschijnen, als verdacht haren stiefzoon om het leven te heb ben gebragt. Tien jaren geleden verloor deze vrouw haren mandie haar een 9jarigen zoon van zijne eerste vrouw naliet. De knaap werd door zijne stiefmoeder slecht behandeld, en nog geen jaar na den dood zijns vaders was hij op zekeren dag spoorloos verdwenen. Eenige weken geleden kreeg de bedoelde vrouw in hare woning twist met haren zwager. De laatste verliet driftig het huis, en riep haar uit den tuin toe, dal hij nog eens aan het licht zou brengen, waar in der tijd haar zoou was geblevenlevens wijzende op eene plaats in den tuin. Men zegt, dat eene misdaad zal uitkomen, al zouden de raven baar uitbrengen. In dit geval was het echter de ontvanger der plaats, die ongezien getuige was geweest van dit tooneel. Hij deed er aangifte vande aangewezen plek werd onderzocht, en men vond er de overblijfselen van het geraamte eens kinds. I)c vrouw en de zwager zijn daarop in hechtenis genomen. Beriglcn uit Washington bevestigen het vermoeden dal de Mormonen hnnne stellingen niet zullen verlaten op de nadering der troepen van de Unie op het grondgebied, maar dat zij in tegendeel er op voorbereid zijn zich tegen het voortrukken van de militaire magt van het gouvernement te verzettenen dat met bet begin der lente een bloedige oorlog wordt te gemoet gezien. Op den spoorweg tnsschcn Brussel en Antwerpen is op de hoogte van Seinpit nabij Mechelen een groot ongeluk gebeurd. De conducteurmcenende dat er iets aan den wagenspil ge broken was, verliet dezen en bukte zich, oin er naar te zien. Op hetzelfde oogenblik kwam echter de sneltrein aanrijden en sneed hem het hoofd van den romp. Dezer dagen is te Bremen overleden de senator D. H. Watjeneen door zijn loopbaan hoogst merkwaardig man. Hij was de zoon van een armen boer uil het Hanoversche, die vroeger de schapen hoedde en het eerst met lijsters te koop naar Breinen kwam. Nadat hij den handel geleerd hadverkreeg bij eene plaats als adsistent-makelaar, en werd langzamerhand door eene reeks van allergelukkigste ondernemingen en door de aanwending van cencn uiterst voorlreffelijken handelsgeest de rijkste man van Breinen en eigenaar van ettelijke millioenen. Zijn huis bezit thans bijna het tiende' gedeelte der Bremcr- handelsvloot; toen men Ie Bremerhaven de tijding van zijn overlijden vernam, werden aldaar op alle schepen de rouw vlaggen gehescben. Met uitzondering van eenige weinige dagen was het weder gedurende de afgeloopen week in het noorden van Schot land veel zachter dan gedurende 40 jaren, in het gelijke jaar getijde, het geval is geweest. Te Aberdeen werden in een tuin rijpe aardbeziën geplukt, en in een tuin te Peterhead nieuwe aardappelen gerooid. Zelfs in de bergstreken is thans nog weinig sneeuw gevallen. Een industrieel te Parijs belooft zich door het verkoopen van postzegels voor de helft der waarde, met bijvoeging van een briefomslag een aanzienlijke winst. Het geheim bestaat hierindat hij daartoe grooler omslagen doch van zeer fijn pa pier bezigt, waarop eene kleine ruimte voor het adres wordt opengelaten, terwijl beide zijden van het couvert worden be-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1858 | | pagina 2