Let wei J. W. BLITS, DE P AARD ENT EMMER A_p ISTglB 17. Tandmeester van Amsterdam, plakt met adverlentienaankondigingen als andcrzints, naar believen van ieder die op deze wijze wenscht te adverteren. Het spreekt van zelf dal die adverteulien door den uitvinder in rekening worden gebragt. BURGEhLIJKE STAND Van 25 50 Jannarij 1858. GEHUWD: S. Bakker en A. Bood. P. Keizer en J. E. Lumkeman. BEVALLEN: C. van Wolferen geb. Prins Z. M. Keizer geb. van den Broek D. A. M. Klijn geb. Selderbeek Z. D. de Boer geb. Haak Z. A. Hin D. M. van der Oord geb. van der Hoeven D. H. Lainrners geb. Bijl Z. A. Mens geb. Hoek D. G Faber geb. Sclicllinger D. G. Budde geb. Fijnhaar Z. D. Wijchcrs geb. Seven- huijsen Z. H. Vader geb. Nagelhout Z. P. M. E. On rust geb. Faddcgon D. M. M. Cohen geb. Bruinvels D. E. Snel geb. de Wijn D. OVERLEDEN: C. Taijlor 29 j. J. W. Kuijper 50 j. J. Mack 4 j. J. de Munck 27 j. P. Koster 54 j. J. Verhoeve 25 j. G. Blanken 45 j. A. Bier 17 m. Uit Havana meldt men, dat op een enkel spaausch oorlog schip 500 man aan de gele koorts waren bezweken. In het Z. van Hongarije nemen de rooverijen schrikbarend toe. Volgens eenc te Rome bekend gemaakte opgave telt de Kerke lijke Staal 5136265 inwoners. Te Luik hebben misdadigers een 70jarige vrouw in haar bed geworgd en bestolen. Te Parijs heeft een Italiaan zijne maitresse vermoord. De groot hertog Lodewijk van Baden is overleden in den ouderdom van 55 jaren. De generaal Changarnier heeft permissie beko men om te repatriëren. In Frankrijk zijn 20517 kasteden. De koningin van Oude, te Parijs afgestapt met een gevolg van 40 personen, is aldaar subiet gestorven. In de omstre ken van Arnhem rijden de dragonders in patrouilles rond tot meerdere verzekering van de openbare veiligheid. De arres- tatien in Parijs duren nog voort. De dames van Turijn hebben eene inschrijving geopend om aan de keizerin der Franscheu een fraaijeu ruiker aantebieden. De portugesche ministers hebben hun ontslag ingediend. Uit Hongkong wordt van den 14den gemeld, dat de frausche divisie de rivier van Can- ton blokkeert. Naar men verzekert, zal ook de koning van Napels een schip naar China zenden. Er heerscht te Madrid zulk eene koudedat vele personen plotseling sterven. In de afgeloopen week is er 's avonds aan den Helder een vreemde eend met gouden schilden in een andermans kooi gevlogenen door den kooimanna eerst een fiks pak ransel te hebben gekregen, op de vlugt gejaagd; bij welke gelegen heid de arme woerd een goed gedeelte van zijn dos in den steek heeft gelatenzoodat hij met naakte pootjesonder het spottende gekwaak van ronddartelende eendenis weggestoven^ Een grondbezitter had een aap, die veel vermaak schepte om op de zwijnen van zijnen heer te rijdenwaarbij hij zich telkens diegenen koos, die Ie dien einde het geschikst schenen. Hij sprong op den rug van het uitgekozen dier, ranselde het onbarmhartig en reed zoolang, tot dat het beest bijna niet meer loopen kon. De zwijnen waren zno bevreesd voor den aap dat zij allen hard begonnen te knorrenwanneer hij des morgens in den hof kwam. Nu gebeurde bet eens, dat een nabijwonend edelman een paard kocht, dat zoo wild en toomeloos was, dat niemand het berijden kon. Men gaf hem den raad, oin den aap van zijnen buurman op het paard te laten rijden. Dit geschiedde. Men zadelde het paardplaatste den aap er op en gaf hem eene karwats in zijne poolen. (Een koddig geziglDe aap maakte terstond gebruik van de karwats, waardoor het paard woedend werd, steigerde, sloeg en trachtte den ruiter er af te werpen. Maar de aap hield zich staande en sloeg zijnen pupil des te harder. Het verbitterde dier ging nu op den grond liggen en wentelde zich op zijne zijde, maar de aap sprong telkens op de andere zijde; hierop rende hij met zijnen last naar een nabijzijnd bosch, doch zoo dikwijls een boom of struik den aap bedreigde, wist hij behendig te wijken. Eindelijk werd het paard zoo moede en makdat het van zelf naar huis ging en in den stal liep. Toen de aap verwijderd was, besteeg een boer het paard. Het deed niet de minste moeite om hem af te werpen en was voortaan bedaard en volgzaam. Heden overleed ons geliefd Zoontje JACOBUS, in den ouderdom van 9 jaren en 10 maanden. M. WITSENBURG. G. WITKAMP. Nieuwediep29 Januarij 1858. A Igemeene kennisgeving v Bevallen van eene DOCHTERP. M. E. FADDEGON Echtgenoote van Nieuwediep27 Jan. 1858. J. ONRUST. heeft de eer ziine Geabonneerden en Begunstigers te verwit tigen, dat hij te spreken of te ontbieden zal zijn over alle MONDGEBREKEN van den 50 Jan tot den 4 Febr. as., bij den heer J. ZITS logement het AVapen van Alkmaar over den Molen van Gebr. JANZEN. Adviezen gratis.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1858 | | pagina 3