CrEMZlTG-DE BEHIGTEH. De Times steelt eenigzins den draak met de engelsche expeditie tegen China, zeggende ouder anderen: «Terwijl het brilsche leger slagvaardig voor de wallen van Canton zich be- vindt en men in Engeland reikhalzend den val dier stad te gemoet zietstaat de opperbevelhebber dier gewigtige expeditie plotseling voor de oogen van hen, die hem hebben uitgezonden. Men is nieuwsgierig om te welen wat de oorzaak van dit zon derlinge verschijnsel is." Volgens den Birrning ham Post werd de woniDg van Pierri, die insgelijks te Birmingham gevestigd was en daar on derwijs gaf in verschillende talenna diens arrestatie door de policie onderzocht. Men vond in zijn huis niets dan een lijvi ge correspondentie, bijna geheel uit brieven van verschcn da tum bestaande en aan kolonel, soms ook aan majoor Pierri ge adresseerd. De brieven zijn in de franscheitaliaansche en engelsche taal. Voorts vond men een boek handelende over de constructie van bommen en grenaten, benevens verschillende voorschriften tot de vervaardiging vau buskruid en andere ont ploffende stoffen doch geen spoor vau fabrikaten zelve waar uit volgens dat blad blijken zoudedat de moordtuigen niet in Birmingham doch te Parijs vervaardigd werden. Het blad meentdat nog belangrijker ontdekkingen gedaan zijndie voor als nog niet geschikt zijn voor de openbaarmaking. Uit de verhooren blijktdat Orsinina in 1849 een werk zaam aandeel in den opstand van Italië tegen Oostenrijk geno men te hebben na gearresteerd en later uit zijne gevangenis ontsnapt teziju zich te Birmingham heeft neergezet, daar open lijke lezing houdende tegen de bezetting van Italië door oos- lenrijkschc fransche troepen en in aanraking komende met en gelsche fabrikanten van amuuitie en wapentuigdat hij zich van tijd tot tijd uit die plaats verwijderdedenkelijk om met andere uitgewekenen te confereren, en dat hij in spijt van de fransche policie met een paspoortafgegeven door den fran- schen viceconsul te Birmingham naar Parijs trok, waar hij eenige weken vertoefde en alles tot den moordaanslag in ge reedheid bragt, zonder, naar het schijnt, eenig kwaad vermoe den op zich te vestigen. Naar men verzekert, zoude nog een vijfde Italiaan, die onder den valschcu uaain van Ochs reisde, lot de hoofden der zamenzwering behooren en een werkdadig aandeel aan den moordaanslag genomen hebben, doch ondanks de ijverigste nasporingen der politie, ontkomen zijn. De Evening Herald maakt de opmerkingdat de Moniteur blijft voortgaan dreigende adressen van militaire bevelhebbers op te nemen. Louis Napeleon, zegt het blad vervolgt derhalve een bepaald oogmerk met deze afkondigingen en het zoude bc- lagchelijk zijn, daarin een louter toeval of vergissing te willen zien. De Leader meent, dat het fransche leger blijkbaar han delt op bevel van den keizer, want verklaringen van gewapende ligchamcn zijn iu Frankrijk zoo strijdig legen alle regels, dat een kolonel, die uit eigen beweging een staatkundig adres van zijn regement uilzondoogenblikkelijk zoude worden gecasseerd. De Advertiser spoort de regering zelfs aan, om de kusten in staat van verdediging te stellende milicic op te roepen vrijwillige korpsen scherpschutters op rigten enz. De minis teriele Globe vat de zaak veel koeler op en geeft over het verschijnen der adressen in den Moniteurslechts een flaauw leedwezen te kennen. De Times meldt uit Bombay van 2 Jan., dat de beteu geling van Oude voor het tegenwoordige lot nadere gelegenheid uitgesteld is. Door middel van spionnen was men te weten gekomendat een gedeelte der inwoners van Lucknow een langeren wederstand tegen de Engelschen nutteloos achtte, daar het noodlot zich nu eenmaal voor hen verklaarde. De meesten gingen echter voort met ijverig aan de verdedings- werken te arbeiden. In de correspondentie uit Calculla wordt gezegd, dat een brief uit Ahsmbagh dd. 17 Dec. ontvangen was, waaruit bleek, dat men sterk schieten gehoord had en dat de rebellen te Lucknow zonder twijfel weder met elkander slaags waren. De hoofden der rebellen weigerden de achter stallige soldij te betalen, onder het voorwendsel, dat de ko ningin van Oude dit verboden hadvoor de Engelschen in zee gejaagd waren. BURGERLIJKE STAND Van 50 Januarij 6 Februarij 1858. GEHUWD: J. Winter en A. M. Declder. BEVALLENN. Snijder gcb. Krijnen D. G. Gobius geb. Storij Z. E. Broek geb. Kniju D. N. Zander geb. Hoogschagen Z. A. G. Gelhard geb. Jungbacker D. E. M. Liglcnberg geb. Sjoukcs Z. S. Lak geb. Masereeuw Z. A. Grciner geb. Drijver D. S. H. Janzen geb. Gei- derblom Z. OVERLEDEN W. Keizer 5 d. J. Kos 5 m. B. Edelenbos 1 m. S. Kok 54 j. M. M. Borgart 3 j. J. Witsenburg 9 j. G. Allelaa 51 j. N. Volkerts 59 j. V. Rijkers 2 in. G. Veen 9 j. De heer Hume heeft op eene soiree bij H. M. zijne kuustverrigtingen uitgevoerd. Te Bordeaux is eene weduwe van 109 en in Engeland eene jufvrouw van 111 jaren over leden. Het hof van assises van Perpignan heeft eene vrouw ter dood veroordeeld, die haren schoonvader, een grijsaard van 75 jarenwicn zij een gering jaargeld moest uitkeeren op het veld heeft vervolgd en dood gesteenigd. Koningin Victoria heeft haren schoonzoonprins Friedrich Wilhelm van Pruissen, ridder gemaakt van den kousenband. De Tweede Kamer Kamer zal den 9 dezer hare werkzaamhedeu hervatten. De Leviathan is eindelijk in vlot water gebragt. In China is een geheel regement veroordeeld om 5 jaren vrouwen- klccderen te dragen, wegens het verlaten van een fort. De

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1858 | | pagina 2