HELDER e\ het MEÏWEDIEP. AANBESTEDING. 15 FEBRUARIJ. BTIB TT1T S T IJ D I O B ST. Dit Weekblad wordt ellcen maandag-morgen uitge geven bij C. BAKKER Bz., te Nieuicediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. MAANDAG ZESTIENDE JAARGANG. A DVERTF.NTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. Op Donderdag den 25 Februarij 1858, des namiddags ten 2| ure, zal, onder nadere approbatie, door den Com missaris des Konings in de Provincie Noord-Ilollandof bij deszelfs afwezendoor een der Leden van de Gedepu teerde Staten, in bijzijn van den heer Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, aan het gouvernementsgebouw in de St. Jansslraat te Haarlemvoor rekening van den Kerkenraad der doopsgezinde gemeente te Helderwor den aanbesteed: liet bouwen van eene nieuwe PASTORIJ voor de doopsgezinde gemeente van den Helderen Huisduinen. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving Het bestek, waarnaar de uitvoering van dien bouw zal plaats hebbenzalboven en behalven aan het gouver nementsgebouw voormeld, bij den Kerkenraad en op het Raadhuis te Helderop de gewone plaatsen ter lezing worden gelegd. Zullende vijf dagen vóór den dag der aanbesteding en alzoo op Zaturdag den 20 Februarij e.k.de noodige aanwijzing worden gedaan, terwijl bij genoemden Ker kenraad de vercischte inlichtingen te bekomen zijn. HELDER en NIEUWEDIEP, 15 Februarij 1858. Zitting van den gemeenteraad op Dingsdag den 9 Febrnarij 1858. Wegens ongesteldheid was de heer Schoon afwezig. De notulen van hef verhandelde in de vorige zitting werden gelezen en goedgekeurd. Naar aanleiding eener nadere ingekomeue missive van heereu gedeputeerde stalen dezer provincie, werd besloten, bij de verordening op het brandwezen behalve de gelegenheid tot afkoop van de dienst bij de brandspuiten tevens gelegenheid te geven tot plaatsvervanging. Ten gevolge van den afstand door hel rijk aan de gemeente van de gronden de zoogenaamde Nieuwslad, werd, bij supple- toire begrooting op de dienst van 1857 de voldoening geregeld van de koopsom en der daaraan verbondene kosten van overdragt. Naar aanleiding van een adres van den heer S. Reinhach cand. notaris alhier, werd door de meerderheid der vergadering overwogendat de aanstelling van een makelaar in onroerend goed in deze gemeenteniet noodzakelijk is. De door de commissie voor de onderhoudswerken voorgedra- gene instructie voor den onlangs benoemden onderopzigter J. Vogelenzangwerd ter vaststelling opgedragen aan burgemees ter en wethouders. Nadat door den voorzitter namens de daartoe benoemde commissie rapport was uilgebragt omtrent eene al of niet wenschelijke verandering der bepalingen nopens den verkoop van het brood, werd besloten, van de zijde van het gemeen tebestuur voor het tegenwoordige daarin geenc wijzigingen te brengen. Op voorstel van het dagelijksch bestuur, werd de beslissing op hel verzoek van den heer mr. Cli. Bosch Reitzom kwijt schelding van boete, wegens te late invoering der gasverlich ting tot de maand Julij aanstaande verdaagd. In de plaats van den heer G. J. Wubbedie voor de op hein uilgebragle keuze van lid der plaatselijke schoolcommissie had bedankt, werd, bij meerdeiheid van stemmengekozen de lieer L. Jelgersma. Na de mededeeling van cenigc ingekomene stukken werfl^c vergadering gesloten. M-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1858 | | pagina 1