WEEKBLAD van den HELDER en bei MEl'WEDU r. M 10. 1838. Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij C. BAKKER Bz., te Nieuwcdiep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco psr post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. MAANDAG «■/- ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Gitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is Ü0 centen» voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. ZESTIENDE JAARGANG. 1 M A A n T. IXIE TT7T S T IJ D 11T G E M. HELDER en NIEUWEDIEP, 27 Februarij 1858. Wij vernemendat te dezer plaatsemet aanvankelijk zeer gunstig gevolg, de luchtpijpsnede is verrigt op de persoon D. de Vaan, wegens een geval van hevige croup. Een voor beeld onder meerdere van den laatsten tijd, om iu deze, in de meeste gevallen doodelijke ziekte, die operatie als eenig redmiddel te beproeven. Naar men verweent, zal op zondag avond den zevenden Maart e.k. in dc kerk der luthersche gemeente alhier de nieuwe gezangbundel, onder begeleiding van een kinderkoor, plegtig worden ingewijd. Het bouwen van eene nieuwe pastorijvoor de doops gezinde gemeente alhier, is, naar men meldt, aangenomen door de gebr. Korjfvoor de som van /7590. Men meldtdat de kommandant van Zr. Ms. fregat Admiraal van Wassenaar, de kapitein ter zee de Vaynes van Brakelldoor den koning van Griekenland is benoemd tot kommandeur der orde van den Verlosser. Zijner Majcsteits brik de Zeehond, onder bevel van den kapitein-luitenant M. C. van Vreelandlaatst van Koustanti- uopcl, is den 24sten dezer in goeden staat ter reede Malta aangekomen. Uit een bij het departement van marine ingekomen be- rigt blijkt, dat Zr. Ms. stoomschip Ardjoeno, onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee J. A. K. van Hasseltden 22 dezer ter reede van Plymouth is aangekomen, en na aldaar water en brandstoffen ingenomen te hebben, zijne reis naar Batavia zoude vervolgen. Aan boord was alles wel. De Tweede Kamer heeftna eene langdurige zitting met gesloten deuren, op den 25 dezer, bet wetsontw. tot goedkeuring van eenige artikelen van het handelsverdrag met Belgie gesloten, met 62 tegen 1 st. (de beer v. Foreest verworpen. Op den 50 Jannarij 11. heeft te Parijs de uitwisseling plaats gehad der acten van bekrachtiging op bet tractaal van handel en vriendschap, den 5 Julij 1857 tusschen Nederland en Perzie gesloten. Onlangs is in de gemeente Hardenberg overleden, inden ouderdom van 75 jaarzekere G. W.van beroep scbaaphcr- der. Van dezen man, die, volgens de algemeene opinie, uit een zuinigheidsprincipe ongehuwd was geblevenweet men zich niet le herinneren, dat bij ooit een stuiver voor tabak, noch voor iets, wat niet tot de dringendste levensbehoeften behoort, heeft uitgegeven. Van daar dan ook dat hij, door zijn GOjarig herdersbedrijf, aan zijne familie de aanzienlijke som van p. m. f 12000 heeft nagelalen. Maandag j.1. is te Londen voor de correctionele regtbauk van wege de hooge regering eene reglsvervolging ingesteld legen zekeren heer Trucloveecnen londenschen boekhandelaar als schrijver en uitgever van een lasterlijk en oprocrslokend geschrift betreffende den keizer der Franschenhetwelk de strekking had om anderen tot het vermoorden van Zijne Ma jesteit aan te sporen. De jongste berigten uit Londen bevestigen dc tijding dat het aan lord Derby gelukt is een nieuw kabinet tol stand te brengen. Het bestaat uitsluitend uit leden van de tory-parlij en wel meerendeels uit de mannen, met welke hij in 1852 cenen korten tijd het bestuur gevoerd beeft. Er zijn dan ook velen die twijfelen of zijn bewind ditmaal van langer duur zal zijn, daar bet nu even min als in 1852 op eene meerderheid in het Lagerhuis schijnt te kunnen rekenen. De procureur-generaal Chaix d'Est-Ange heeft jl. ma;u*il5g het verzoek ontvangen van de beide hoofdbeschuldigdcn Ju deii*** aanslag van 14 Jan., Orsini en Pierri, om zich bikjihi te tfv

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1858 | | pagina 1