het mogt niet gelukken, om hel in liet leven te behouden het was na weinige oogcnblikken een lijk. Bij ontkleeding is gebleken dat het 7 doodelijke wonden had. Deze week is op eeue zeer zonderlinge en stoutmoedige wijze goed binnen Belgie gesmokkeld. Dc smokkelaars begaven zich met hun goed op het spoorwegterrein Capelle (Belgie) en vonden daar een met ijzer geladen goederen-wagen. Na den wagen gelost, en met hunne goederen geladen te hebben, spanden zij er een paard voor en reden langs het terrein van den spoorweg naar Antwerpenaldus aan de waakzaamheid der Belgische douanen ontsnappendedie deze manoeuvre voor het werk der spoorwegbeambten aanzagen. Orsini, Pierri en Rudio, beschuldigd van den aanslag op het leven van den keizer van Frankrijk, zijn veroordeeld lot de straf der vadermoorders, en Gomez, wegens verzachtende omstandigheden tot een levenslangen dwangarbeid. De beschul digden verlieten de geregtszaal zonder een enkel woord in het midden te brengen. Art. 15, van het wetboek van strafregt luidt aldus: De wegens vadermoord ter dood veroordeelde zal in een hemd blootvoets en met een zwarten sluijer over het hoofd naar de gercgtsplaats gevoerd wordenhij zal op het schavot te pronk slaan, terwijl een deurwaarder het vonnis voorleest, en zal alsdan onmiddelijk geëxecuteerd worden". Naar men verzekert zou thans in het land der wonderen Californie, een glazen berg zijn gevonden, en wel in het landschap Napahet rijkste mineraal-district uit het goudland. De bedoelde berg ligt 18 mijlen ten oosten van de stad Napa, staat op zich zelf, is ongeveer 600 voeten hoog en meet bij den grond 9} mijl in omtrek. Op zijne spits vindt men groote hoeveelheden donker gekleurde glazige zelfstandigheden. Men heeft reeds boringen gedaanwaaruil is geblekendat de ge- licele berg uit eene glazige massa bestaat, welke, even als gewoon glasin het vuur vloeibaar wordt en dan zeer door schijnend is. Er zijn reeds onderscheidene proeven naar de Vereenigde Staten en Engeland gezondenwaar zij onderzocht zullen worden, ten einde te weten te komen of deze ontdek king, uil een industrieel oogpunt belangrijk is. In de nabijheid van Liverpool heeft in de afgeloopen week eeue vrouw een zonderling bewijs van liefde voor een man ge geven. Terwijl hij sliep plaatste zij zijn regter wijsvinger op een steen en hieuw dien met een mes en een tweeden sleen af, zoodat hij slechts door een lap der huid aan de hand bleef hangen. Door het ontwaken van den mandie dadelijk naar hel gasthuis liep en daar verbonden werd, maar voor zijn geheele leven verminkt is, was zij belet den vinger geheel van dc hand te scheiden. De oorzaak dezer daad ligt in een twist, waarbij de man gedreigd haddienst naar Indië te nemen. De vrouw, in haren harlstogt voor den man, zocht door die amputatie dat voornemen en de daardoor noodzakelijk te ver oorzaken scheiding te beletten. Als een verschijnsel zonder voorbeeld, wordt uit Sehafl- hauscn gemeld, dal de beroemde waterval aldaar bijna gansch verdwenen is, niets achterlatende dan twee smalle beekjes. Dit is alles wal daar ter plaatse van den Rijn nog zigtbaar is. Van alle kanten strooincn bezoekers derwaarts, om zich droogvoets van den cencn oever naar den anderen te begevendaar ter plaatse, waar zij vroeger dien stroom met een donderend ge weld hebben zien nederstorten. Een voorname Rus, die onlangs te Parijs aangekomen, en in zvvaren ronw gekleed is, draagt een ring aan de hand, met een zeer groolcn grocnaclitigeu sleen met roode aderen. Iedcieen vestigde dadelijk hel oog op dien ring, doch niemand durfde den vreemdeling, die zeer somber en afgetrokken is, ondervragen. Eenige dagen geleden echter heeft eene dame hare nieuwsgierigheid niet langer kunnen bedwingen, en kreeg lot antwoord: Wat gij voor een sleen aanziet, is geen steen, het is mijne vrouw. Zij is te St. Pelersburg overledendoch haar wensch was, op haar geboortegrond, Italië, begraven te worden. Op reis daarheen bood een beroemd chemist in Duilschland mij aan, het lijk tot een hard ligchaam zamen te persen. Acht dagen daarna wees hij mij de ledige doodkist waarin zich dit kleinood bevond. Door bijtende en zamen- trekkende middelen, en door middel van eene daartoe ingerigte pers, had hij het lijk in dezen steen veranderd, welke mij nooit zal verlaten BURGERLIJKE STAND Van 27 Februarij 6 Maart 1858. GEHUWD: II, Bitter en J. L. van Damme. T. Noot en M. Abbenes. F. Maijrose en G. Poetsma, J. H. Lutlis en A. Kuijper. A. Heijn en T. Heijn. BEVALLEN A. Wondericgem geb. Doornbos Z. D. Groen geb. Boonackcr I). A. Kleijn geb. Gorter D. A, M. Bal geb. van Bredcrode D. A. Costcnoble geb. Room Z. T. Iloogcnbosch geb. Buikes Z, M. Fluiter geb. Gutier D. J. C. van Bruggen geb. Wallin IL W. C. Kaan geb. Noot D. A. J. Vcrbeij geb. Brinkman D. •*- C. Blom geb. NeeiT D. J. II. Verlec geb. Dikkens D. OVERLEDEN J. C, Nonnekes 2 j. E. V. C. Clots 5 m. C. M. M. Gabel 42 j. M. Hoogerduijn 5 m. G. Spierdijk 82 j. A. Schagen 67 j. -*• H. F, Kalkwerf 45 j. Te Parijs zal een congres gehouden worden van politieamb tenaren. De keizerin van Oostenrijk rekent tegen het laatst van April. De pyraraiden in Egypte zijn met sneeuw be dekt. De geboorte van den prins van Asturien heeft de staatsuitgaven in Spanje met 5816276 realen vermeerderd. Een beursmakelaar te Weenen heeft, ten gevolge van onge lukkige speculalien, door het inademen van zwavelelher, een einde aan zijn leven gemaakt. De leipziger paasebmis zal

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1858 | | pagina 2