GSsMElTG-BS BERIGrïEXT. LOTGEVALLEN VAN EEN' SLAAF. de Lek, de minste inschrijver was voor ƒ208,600, dus per i schip ƒ104,300 is thans aan dien heer toegekend. De gewone audientien van den heer Tets van Gondriaan nieuw benoemd minister van biunenlandsche zaken zullen plaats hebben eiken zaterdag ten 2 ure; die van den heer Boot minister van justitie, des dingsdags van iedere week, ten 1 ure; die van den heer van Bosseminister van financien, eiken donderdag, des middags ten 42 ure. Men leest in de Amst. Ct. dat het nieuwe magazijn van behangsel-papieren van den heer J. Wijdoogen Jz.op de Leliegracht bij de Heerengracht, RR no. 70, te Amsterdam, om eene dubbele reden druk bezocht verdient te worden. In de eerste plaats munt het magazijn uit door zijne inrigling en de geriefelijkheden voor de koopers; terwijl daarenboven de voorhanden behangselpapieren, in de meest verschillende soor ten en kleuren, afwisselende door keurige en zeer smaakvolle patronen, eene ruime keuze aanbieden. Ook in het belang van den winkelbouw, voorzeker eene niet geringe afdeeling der architectuur, is het magazijn de aandacht van het publiek waardig. [Zie advertentie.) Als een blijk van de bijzondere gestrengheid waarmede de nieuwe, zoogenaamde veiligheidsmaatregelen thans in Frank rijk worden toegepast, kan strekken heigeen onlangs, volgens duitsche dagbladente Parijs gebeurd is met den graaf de Lalaing, vroeger belgisch gezant te Lissabon. De graaf bevond zich in eene restauratie en vroeg naar de echte brusselsche Indépendanceterwijl hij het hem ter band gestelde exemplaar van dat dagblad, uitsluitend voor Frankrijk bestemd, aan den bediende terug gaf. Terstond werd hij door een geheim agent der policie verzocht om naar de prefectuur van policie mede te gaan waar hem den last werd gegeven om met den eersten spoortrein naar Relgie terug te keerenwaar hij de echte In- dépendance kon vinden. Het heeft niet ontbroken aan daar tegen door den graaf de Lalaing ingebragte vertoogendeze hebben echter niets gebaat en de graaf heeft onverwijld moeten gehoorzamen. Men meldt, dat verscheidene reglers en gezworenen in het proces van Orsini, door middel van ongeteekende brieven, bedreigingen hebben ontvangen. De policie stelt alle pogingen in het werk om de schrijvers dier brieven op bet spoor te ko men. De heer Roebuck, de bekende vertegenwoordiger van Sheffield in het huis der gemeentenheeft van den graaf de Ligny, officier bij het fransche leger, eene uitdaging ontvan gen wegens door hem gebezigde uitdrukkingen, die voor dat leger beleedigend worden beschouwd. De graaf schrijft hem dat hij in Frankrijk zal blijven afwachten, wanneer en waar het den heer Roebuck zal goeddunkenzich daar met hem te komen meten. BURGEKLIJKE STAND Van 15 20 Maart 1858. GEHUWD: F. A. Voordisch en M. J. van Emmerik. L J. van Dijk en G. Meijer. BEVALLEN: R. van Castanje geb. Wijvenbach D. J. Schouten geb. aan den Haak Z. N. van Hert geb. Corporaal Z. G. Ilillenius geb. Jonker Z. N. Walkeuter geb. de Vries Z. A. Marei geb. Naastepat D. V. Kruk geb. Duinker D. A. C. Kikkert geb. Rijkers Z. S. M. E. Jordans geb. Imcke Z. M. Leen geb. Janzen D. Levenloos aangegeven4. OVERLEDENJ. Roven 28 j. A. Postnia 25 j. J. Swaen 61 j. A. T. Dicmel 67 j. A. Mesman 50 j. C Wessel 5 m. Z. M. heeft de afgetreden ministers Gevers v. Eudegeest, Vrolik, Mijer en v. d. Brugghen benoemd tot ridders van de eiken kroon met het grootkruis. Het voeteuvel van den prins v. Pruissen neemt iu beterschap toe. In de politieke kringen van Londen houdt men zich overtuigd, dat Frankrijk eene nieuwe omwenteling te gemoet gaat. Te Florida is een man van 150 jaren overleden. De Patrie drukt den wensch uitdat Nederland de toltarieven op de koloniale waren moge verminderen. De koning van Delhi is tot levenslange bal lingschap naar de Adaman-cilanden veroordeeld. Bij de T. K. is eenwetsontw. ingekomen houdende aanvraag van 160000 tot lijdelijke instandhouding der maatsch. van weldadigheid. Volgens eene officiële statistiek wordendooreen genomendoor elk inwoner van Parijs jaarlijks T15f eijereu verbruikt. Een aannemer te Rotterdam heeft octrooi verkregen voor een ijs- breker. In de republiek San Domingo heeft de pres. Baez zich aan den generaal Santa Anna overgegevenen deze heeft de regering aanvaard. Een engelsch geneesheer heeft een krachtig middel tegen de koorts uitgevondenbestaande uit pillen van spinrag. Tusschen Frankrijk en Zwitserland heerscht de grootste spanning. De Globe vergelijkt het ka binet Derby met den vliegenden visch, die als hij in de lucht opstijgt door sterker vogels aangevallen, en duikt hij onder water, door grootere visschen verslonden wordt. Nena Sahib (de helsche duivel) is met zijne troepen over den Ganges getrokken om Bundelcund binnen te rukken. De handelmaatsch. heeft 52 schepen bevracht: 16 voor Amsterdam, 10 voor Rot terdam, 1 voor Dordrecht, 2 voor Middelburg en 5 voor Schiedam. FEUILLETON- In Liverpool is onlangs een voorlvluglige slaaf uit Nieuw- Orleans aangekomen. Het dagblad aldaarde Albionverhaalt het lot van dien ongelukkige en verklaart, dat zijne mededce-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1858 | | pagina 2