WEEKBLAD van HEN HELDER e\ het MEIWEÜ1EP. M14. BEKENDMAKING. 29 M A A 11T. Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij C. BAKKER Bz., te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zalurdugs des middags ten 12 ure; de prijs van 'L tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegclregt voor elke plaatsing. MAANDAG ZESTIENDE JAARGANG. De BURGEMEESTER der gemeente lleldermaakt bij deze aan de daarbij belanghebbenden bekend, dat de derde zitting van den Militie-Raad binnen het 5 ressort dezer provinciebestemd tot bet keuren van Plaatsver vangers en Nummervervvisselaars, voor deze gemeente zal worden gehouden te Alkmaar op Vrijdag den 9 April t 858des morgens ten elf ure. Helderden 27 Maart 1858. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BOSSE. niSITWSï'IJDIHÖBïr. HELDER en NIEUWEDIEP, 27 Maart 1858. jl. Dingsdag was deze gemeente getuige van eene treurige pleg- tigheid. Het stoffelijk overschot van den heer Jacob Schoon een der aanzienlijkste, werkzaamste en meest geachte ingeze tenen werd ter aarde besteld. Smartelijk was de treurmare van zijn overlijden, groot de deelneming, aan zijne gade en acht kinderen betoond, talrijk de schare, die bet lijk volgde. Bij het geopend graf brak de heer J. L. Crap Hellingman 'iet stilzwijgen af, schetste in hartelijke taal zijnen vriend in zijn maatschappelijk en huiselijk leven; getuigde van hem, dat hij als notaris het algemeen vertrouwen genoot, in de verga dering der provinciale staten en van den raad de belangen van gewest en gemeenteals schoolopziener liet onderwijs behar tigde. De spreker kon met regt zeggen, dat de heer Schoon begaafd met veel kennis, een helder verstand en edel hart, al deze en nog andere betrekkingen met eere vervuldeals regent van het weeshuis zijne liefderijke zorgen wijdde aan ouderlooze kinderen; dat hij was een sieraad van de maat schappij, een braaf, verlicht en humaan incuscli, toegankelijk voor ieder, die zijn raad en hulp vraagdeeen waardig broeder van de orde der vrijmetselaars, een opregt vriend, liefhebbend echtgenoot, en vader. De hoofdonderwijzer van der Haar sprak vervolgens een woord van hulde aan de nagedachtenis van den ontslapene die zich als schoolopziener de liefde en hoogachting der onder wijzers had verworven, wiens herbenoeming vurig gcwenscht, met blijdschap vernomendoch wiens taak door een Hooger Bestuur hier geëindigd was. Waar zooveel tot lof van den overledeue gezegd werdmogt de evangeliedienaar niet zwijgen. Met deze woorden riglte Ds. Clement eene toespraak lot de aanwezigen, gewaagde met achting van den gestorvene, die als lid van de hervormde kerk zitting had in het collegie van notabelen, en ook daarin deed wat zijne hand vond om te doen. De omstanders waren zigtbaar getroffen bij hel hooien der redenaars, die eindigden met troostwoorden tot den bedroefden zoon en de hoop op het wederzien. Wij vernemen met genoegendat het onlangs door ons vermelde geval van eene verrigte luchtpijpsnede, door docter Haremakerbij eeue hevige croup, met volkomen herstel is bekroond geworden. De wintervergaderingen der rederijkerskamer Olympia alhier werden op woensdag den 24sten Maart gesloten met de voordragt van: »Er is vergeldingin drie taferecleu uit de kennemer legenden, gedrainatizeerd door W. J. Hofdijk. Dit schoone drama werd op eene voortreffelijke wijze opge voerd, zoodat voorzeker niemand daaraan zijnen lof onthouden zal. De leden, die met de uitvoering der hoofdrollen waren heiast, kwelen zich van hunne zeer moeijelijke laak op eene uitmuntende wijze. Men verneemtdat de heer Hartlooper op douderchyj^fc. den 8 April eeue laatste tooneelvoorslelling in dit sdizoj/np^ A

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1858 | | pagina 1