donderdag den 22 dezer ecne buitengewone vergadering in het lokaal Tivoli alhier. Het groot aantal aanwezigen getuigde voorzeker hoezeer de vereeniging nog altijd in de hoogschat ting van het publiek blijft dcelcn. Aangenaam is het ons te kunnen vermeldendat deze vergadering ter bevordering daar van niet weinig beeft bijgedragen. De stukken van het uitge breid programma werden zeer verdienstelijk uitgevoerd en met volle regt vielen aan het trio in de 5e afdeeling en aan den slotzang eene bijzondere toejuiching ten deel. Den direkteur, die sedert verscheidene jaren zijne moeijelijke taak zoo lofwaardig heeft vervuldkomt ook voor dezen genot rijken avoud allen lof toe en wij voegen daarbij den wensch dat hij nog lang der zangvereeniging zijne ondersteuning moge schenken. Hel bestuur, dal door vele goede maatregelen de belangen der vereeniging behartigt, vinde eenigzius haar loon in 't genot, dat deze vergadering aan zoo velen geschonken heeft. Genotrijk was alzoo deze avond voor alle aanwezigen. Dank komt daarvoor toe aan allendie er iels toe hebben bijgedra gen. Deze vergadering zal alzoo nog lang een aangeuameu in druk achterlaten. Zr. Ms. korvet Juno, komm. kapt. ter zee J. Coltot d'Escunj, zal bij gunstige gelegenheid met den lsten Mei aanstaande van bier naar West-lndie vertrekken. Zr. Ms. bi ik de Z e e h o n donder bevel van den kapt.- luilenaut ter zee AI. C. van Vreelandisna volbragte reize naar de Middelandsche Zeein den ochtend van jl. woensdag ter reede Hcllevoetsluis binnengekomen. Aan boord was alles wel. Bij Z. M. besluit van den 21sten dezer, zijn met den Isten Mei aanstaande, bevorderd tot kapiteins ter zee, de ka pitein-luitenants ter zee M. C. van Vreeland en R. van Voss; en tot kapitein-luitenants ter zee, de luitenants ter zee der 1ste klasse F. A. A. GregoryJ. P. G. Muller, F. R. Toe WaterJ. A. van OmmenM. II. Jansen en ridder W. J. C. Huyssen van Kattendijke. Z. M. heeft den kapitein ter zee II. J. van Maldeghem met den laatslen dezer maand eervol ontheven van hel bevel van Zr. Ms. fregat de Ru ij ter, en dat bevel met den 1u Mei opgedragen aan den kapitein ter zee J. C. du Cloux thans fungerend equipagemeester der marine te Vlissiugen. Als stellig wordt gemelddat Z. M. de Koning het ge schil over de Cagliari als scheidsregter zal beslissen. Z. M. heeft den heer Schimmelpenninck van der Oije tot voorzitter van de Tweede Kamer benoemd. Door de nederlandsche handelmaatschappij zijn bevracht de navolgende 2a schepenals Voor AmsterdamLouisa, kapt. Anlusch; Jacob Roggeveen kapt. Vos van Marken; Willemina en Clarakapt. Abrahamsz Jr.Anna Maria Wilhelmina, kapt. Janssen; Peking, kapt. Croese; Triton, kapt. Olie; Professor Suringar, kapt. Sneltjes; Vrede, kapt. van der Plas; Antonia Geertruida, kapt. Forhcs Browning, van Rotterdam. Voor Rotlcrdam: Elise Susanne, kapt. Kuijk; Vrede, kapt. Terbruggen; Diligenlia, kapt. van Bentveld; Julia, kapt. van der Kolff; Hollands Trouw, kapt. Keuker; Jonge Jankapt. Pfeiffer; Vijf Vrienden, kapt. Johan; Hugo Grolius, kapt. Zweede; Tonia, kapt. ZeemauNijverheid, kapt. Kerkstra; Korlenaar, kapt. Glazener Jr. Voor Dordrecht: Euterpe, kapt. Kuijpers; J. G. Schotel, kapt. van Beest Holle; Bernhard, Hertog van Saxen-Wcimar, kapt. Hazewinkel. Voor Schiedam: Noach, kapt. Wierix, van Rotterdam; Jeannelle Cornelia, kapt. Verhoeven, van Dordrecht. Aangaande de kweekscholen voor onderwijzers, naar aan leiding van art. 12 der wet, verneemt men, dal er zwarig. heden bestaanom een derzelve te Groningenals te ver in het noorden des lands gelegenlot stand te brengen. Zoo zouden er verder ook redenen zijn, om die van Haarlem naar eene andere plaats over te brengen. Dezer dagen had te Hontenisse het volgende ongeval plaatsDe knecht van zekeren landmanbezig zijnde met ploe gen en ziende dat de beide paarden elkander betenwilde dit voorkomen; vóór dal hij echter de dieren behoorlijk ge bonden haddrong het eene hel andere in eene modderige sloot. De knecht geraakte in het tuig verward en verkeerde een oogenblik in levensgevaar; door inspanning maakte hij zich echter nog tijdig genoeg vrijom de strengen af te snijden en het leven van een der paarden te reddenterwijl het eerst ingevallene reeds in den modder gesmoord was. Te Brummen is een der daar practiserende geneesheeren door een zijner patiënten, die aan verstandsverbijstering leed, plotseling van achter aangevallen en zijn hem een vijftal won den toegebragt, die gelukkig niet doodelijk zijn. De zieke zegt, dal de docter hem pillen bad gegevenom hem van godsdienst te doen veranderen waarom hij den arts haatte. Als eene bijzonderheid mag worden gemeld, dat, sedert September 185G, het corps werkelijke zee-officieren, bestaande uit meer dan vier honderd personen, niemand door overlijden verloren beeft. Omtrent den brand te Chrisliania verneemt men, dat daardoor ruim 40 huizen zijn in de asch gelegd- De schade is begroot op 1 millioen thalerwaarvan slechts voor 555,040 thaler is geassureerd. Ruim 1000 personen zijn zonder dak. Er is onmiddelijk eene collecte geopend. Uit Washington wordt gemelddat de minister van binnenlandsche zaken, in zijne kamer van dat departement, door een Franschman te New-Orleans woonachtig, met een pistool is aangevallen, waarmede deze hem wilde dooden. Ge lukkig wist de minister den moord te verhinderendoor den aanvaller dadelijk bij den arm te vattenhem op den grond te werpen en hem het pistool tc ontnemen. De Franschman had

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1858 | | pagina 2