GEME1TGDE BEHXGTEXT. van liet bepaalde bij de 2e al. van art. 7 van het reglement aan de concessie met die maatschappij gesloten geannexeerd. Naar aanleiding eener missive van het burgerlijk armbestuur alhier, werd magliging verleend lot het doen eener af- en overschrijving op de posten van uilgaaf der begrooling van 1857 tot een bedrag van ƒ589,925. Na de mededeeling van eenige ingekomene stukkenwerd de vergadering gesloten. In hetdoor de koninklijke akademie van wetenschappen aan den Koning aangeboden verslag over hel afgeloopen dienst jaar, kcmt onder anderen het volgende voor: Met eene andere werkzaamheid, ook vrijwillig opgenomen, het onderzoek naar de daling van den bodem in Nederland, en naar de wetten der watergetijden, blijft eene commissie der afdecling onafgebroken bezig. Zij roemt de gunstige beschik king daaromtrent van den minister van binnenlandsche zaken de medewerking van de hoofdbeambten van den waterstaat, en den onverflaauwden ijver van de beide heeren van der Sterraan den Helder en te Amsterdam." Wij vernemen met leedwezen, dat onze beroemde land genoot Ary Schefferden loden dezer is bezweken aan de gevolgen eener hartziekte, aan welke hij sinds geruimen tijd leed. Hij was een sieraad der nederlandsche schilderschool tot welke hij bleef belmorenofschoon sedert vele jaren te Parijs gevestigd. Vier weken geleden had hij de reeks van 8 schilderijen voltooid waarop hij de voornaamste episoden van Göthes Fawst heeft voorgesteld. De schilder van Francesca di Riinini had zich naar Engeland begeven ter bijwoning van de begrafenis der hertogin van Orleans, aan wier familie hij altijd verknocht was gebleven, en vond zich bij zijn terugkeer zoo onpasselijk, dat hij het bed moest houden, hetwelk hij niet weder heeft verlaten. Algemeen werd Scheffer om zijn edel karakter geachl. Hij was geboren te Dordrecht den lüden Februarij 1793. Den 8 dezer maand onlastte zich een zwaar onweder over Amiens en omstreken. De postiljon eener tusschen Amieus en Kionet rijdende dilligence werd bij Molliens Vidome op den bok door den bliksem getroffen. De straal trof de eene zijde van zijn hals en brandde hem den bakbaard en de kleedcren. Zijn horologie was verpletterd en het geld dat hij in den zak had was gesmolten. De elektrische vloeistof ging langs de leid sels en doodde de twee paarden voor het rijtuig. De reizigers bleven ongedeerd. Men vond den postiljon dood op den bok, met de leidsels nog in de hand. Eenigen tijd geleden werd te Brussel eene vrouw door een jong meisje in dcq vinger gebeten. Spoedig daarna werd de vinger ontstokenbetgeen aanvankelijk door de vrouw niet werd geteld, doch daar de wond eenige dagen geleden een zeer ernstig aanzien kreeg, raadpleegde zij met een paar ge neeskundigen, die van oordeel waren, dat de arm werd geam puteerd. Daar de ongelukkige als werkster in haar onderhoud moest voorzien, en zij na de kunstbewerking daartoe niet meei in staat zou zijn, heeft zij door wauhoop vervoerd, door ver drinking een einde aan haar leven gemaakt. BURGERLIJKE STAND- Van 12 19 Junij 1858. GEHUWD.- J. II. Stengel en Z. G. B. van Es. H. van der Vegte en J. M. T. Schutgens. A. Ricmers en J. J. Smit. J. Bouwman en N. B. Blom. J. II. Bou man en II. Mulder. Echtscheidingen 1. BEVALLEN: N. Reuken geb. Berg D. N. Brusl geb. van Vlooten D. M. Reichart geb. Naaslcpat D. J. Hulst kamp geb. Prins Z. A. Oijevaar geb. Swart Z. G. de Visser geb. de Liefde. D. T. Hemelrijk geb. Blom D. P. Roos geb. Slrooker Z. M. Troost geb. Zunderdorp D. S. Dekker geb. Bommel Z. J. van Kerckhof geb. van der Weijde D. H. H. Quast geb. Ruodt Z C. Liglhart D. OVERLEDENB. H. Luncnborg G8 j. J. Abbenes 55 j. L. Ileiner 5 w. G. van Drïel 5 m. A. G. P. Puiubroek. 17 m. Nieuwediep 17 Junij en volgende dagen: Totale v es- du is te ring van de ZON en verdwijning van hare satel lieten. De nationale schuld van Groot-Briltanje en Ierland beroeg op 51 Maart 780119000 c£. Voor het aanstaande zang feest te Osnabriick worden toebereidselen gemaakt om 10000 zan gers onder dak te brengen. Een Chinees heeft een diamant van ruim 40 karaat gevonden en aan den vorst van Landak ver kocht voor 250 spaansche matten. Op de kust van Jeboes is een wangkang gestrand waarbij 4 der opvarenden om het leven zijn gekomen. De vorsten op het eiland Bali hebben hunne kinderen doen vaccineren. In het Kanaal is onlangs eene zeebeving waargenomen. De keizer van Oostenrijk heeft 8 politieke vlugteiingen vergund te repatriëren. De koning van Napels heeft toegestemd tot de teruggave van de Cagliari en de invrijheidstelling van de manschappen. Tc Parijs is een couranleneter (jourualophage) verschenen. On der de gemeente Iloogevccn zijn 50 a 40 buuders denne- bosschen afgebrand. Uit de goudmijndistricten van Galifornie luiden de berigleu gunstig. Een jong mcnsch van een zeer gunstig uiterlijk, 25 j., eene winstgevende affaire uitoefenende en niet ontbloot zoekt een meisje niet beneden de 25 met een aangenaam uiterlijk en goede inborst om later enz. Adres onbeschroomd onder G B H aan 't Handels- en Effectenblad. Te Wittem is een dondersteen met een vreeselijken slag gevallen. Schuttersfeest te Arnhem 15 Julij. In Marokko zijn de vijandelijkheden geopend de keizer is naar de oproe rige stammen in het Z. O. opgerukt. De wijnoogst in Frankrijk belooft uitmuntende resultaten. Mazzini heeft te Londen eene leening gesloten ter bevordering van de italiaansch- demagogische aangelegenheden.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1858 | | pagina 3