I lot adsislenl brandmeestersde hecren P. Kindl en II. J. Hippensen Bij spuit No. 4, tot brandmeester, de lieer J. E. Jan zen en lot adsistent-brandinceslers, de hcereui \V. de Jong en K. Lastdrager Van wcge Z. M. den keizer der Franschen, is dezer dagen de St. Ilelena medaille uitgereikt aan den heer M. A. Leuwuir. slagter en vlei sehhouuer alhier. Uit een bij het departement van Marine ingekomen tcle- graphisch berigl blijkt, dat Zr. Ms. fregat met slooniverniogen Admiraal van Wassenaar, in den avond van den 22 dezer, ter reede van Spezzia is aangekomen. In eene vergadering van geneeskundigen, te Washington gehouden, heeft een der leden een belangrijk verslag uilgcbragt, nopens de nadeelige gevolgen, uit huwelijken lusschen volle neef en nicht voortvloeijeude. Uil een onderzoek, door dien doctor ingesteld, bleek, dat 10 pel. van de doofstommen, 5 pet. der blinden en ongeveer 15 pet. der krankzinnigen, in de verschillende verplegings-inriglingcu der Ver. Stalen voor komende, gesproten zijn uil huwelijken van dien aard. De laatst ontvangen ainerikaansche bladen zijn opgevuld met bijzonderheden van de door eene onweersbuivergezeld van eene windhoos, in de omstreken van Chicago aangerigte verwoesting Nadat de hoos een gedeelte van South Prairie had getroffen en veertien huizen omgeworpen, trof zij in den avond van 50 Mei het dorp Ellison eu vernielde het derwijze, dat geen steen op deu ander bleef en 18 personen bij die ramp het leven verloren en eene menigte anderen gekwetst werden. Nabij Sherbornc heeft zich dezer dagen het zonderlinge geval vertoond, dat een man is dood gemaaid. Een der maai- jers achter hoog gras in slaap gevallen zijnde, trof een zijner kameraden hem zoodanig met de zeis in den hals, dat de slagader werd doorgesneden en de ongelukkige op de plek dood was. Een vreemdsoortige handel had in de vorige week in een der cstaminels te Brussel plaatslusschen twee heerendie naar het scheen smakelijk gegeten en gedronken hadden. De een verkocht namelijk vcor tien flesscben champagnewijn aan den andere zijne huidte leveren na den dood van den verkoo- per. Hiervan werdbehoorlijk naar den vormeene acte op gemaakt. Op het oogenblik dat die onderteekend zou worden gaf de kooper den wensch te kennendat hij zijne koopwaar zou mogen merken even als men dit, bijv. bij den verkoop van schapen, gewoon is te doen. Het eenige merk, dat naar het oordeel van den kooper bestond in den afdruk van een gloei- jend ijzer. De verkooper liet zich door deze voorwaarde niet terughoudenen op een der ineest vleezige deelen van zijn Hgchaam, een gloeijend gemaakt cachet stempelen. Daarna wer- Jen de tien llcsschen champagnewijn ter eere van den gesloten koop geledigd. BURGERLIJKE STAND- Van 19 26 Junij 1858. GEHUWD: J. G. Piedcriet en G. M. A. Sariemijn. J. Bomhoff en L. Griep. BEVALLENM. Bakker geb. Schaap Z. E. de Haan geb. van der Schoot Z. J. van den Hoek geb. Blom D. A. Jacobs geb. Boesaart D. H. G. G. T. Aarts geb. Pex 1). J. van den Bogaard geb. Terluin Z. G. Smits geb Karslen Z. K. Drijver geb. Duinker Z. H. H. Smeekens Z. Levenloos aangegeven 1. OVEBLEDENW. Slenter 5 m. M. Mooij 82 j. A. Wildeboer 51 j. M van den Bogaard 4 uren. ©EME1T3DE BEBIÖTEIT. In de turksch-perzische grensprovinciën is een opstand ont slaan. Te Berlijn is het dragen van crinolines op het tooneel van hooger hand verboden. Frankrijk is nog niet van plan de kwestie van Cochinchina optegeven. In het midden der zuidelijke helft van het thans naar ons toegekeerde deel der zonneschijf is eene uitgebreide troep vlekken zigtbaar. Onder de nieuwe modestoffendie in Parijs worden verzonden, be lmoren de ananas-dameskleedjes. Een waarnemer op de slerrewacht te Florence heeft in het steirebecld de Leeuw eene komeet ontdekt. Te Roermond is uit de kerk van het se minarium eene zilveren kroon gestolen. De arnheinsche courant zegt, dat ons ministerie op een standpunt is om veel goeds lot stand te brengen en vergelijkt het met eene onbe kende schoondochter, die aan de familie gepresenteerd wordt. Te Londen is een geestelijke van de gevestigde kerk afgezet, omdat hij de oorbiecht invoerde. De bisschop van Augsburg heeft in eene kerkelijke verordening zijn anathema tegen de vrijmetselarij uilgesproken. De koningin van Spanje heoft haren beminden zoon Alfonso Francisco, prins van Auslurie, benoemd tot kustwachter der eerste klasse. ADTSIITSITTISIT. <$"6 25JARIGE ECIITVEREENIGING VAN JAN RIPPENS EN MART HA ROEZING. Helder 27 Junij 1858. Uit naam der Kinderen. p &- n Ondertrouwd Nieuwediep 24 Junij 1858. J. W. BLUGGEL en W. NAMINK.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1858 | | pagina 2