xN EN DOEL VAN HET ARBEIDSFRONT. Hoe was het tot heden Het ligt in de bedaeling in een overzicht van ca. vier artikelen tot een nader inzicht te komen betref fende de werking van het Arbeids front, dat men zoo langzamerhand in geheel Europa ziet ontstaan Het ontstaan van dit front heeft een diepere oorzaak, dan het krijgsge beuren van de laatste jaren alleen. Terugblikkende in den tijd die den Europeeschen oorlog voorafging, zien we in den algemeenen economischen toestand een dieptepunt ontstaan, waartegen ieder apparaat opge bouwd ter bescherming van welk be lang ook, hopeloos faalde. Zeker werd plaatselijk wel eens een of an der succes geboekt ik denk hierbij aan het werk door sommige vakor ganisaties op dit punt verricht, doch in wezen heeft dat niets uit staande met een verbetering der so ciale verhouding. Ieder vocht name lijk op zijn terrein, zonder zich te bekommeren om wat er naast en er omheen gebeurde. Velen hielden zich bezig met de bestrijding van de gevolgen, zonder in te zien, dat alleen een aantasting van het kwaad bij den wortel, n.1. een strijd tegen de oorzaak, hier een vrucht baar resultaat zou kunnen opleve ren. Alles 'stond in het teeken van rust, welke ook hier herhaaldelijk aanbevolen en gedemonstreerd was, doch waarbij men een ding vergeten had, n.1. dat het welvaartspeil van 'n volk niet is gebaat met rust alleen, dat niet de passiviteit, doch de ac tiviteit de welvaart van een volk bepaalt. Deze merkwaardige tegen stelling vindt men ook terug bij de verhouding van kapitaal en arbeid. Het eerste wil passief zijn, hef tweede moet actief zijn om den be- staanswille, We kunnen dus in de jaren voor Mei 1940 een tot stilstand komen van alle factoren welke voeren naar de volkswelvaart, constateeren, met alle gevolgen vandien onvoldoen de arbeidsmogelijkheid, minder afna me van producten. Minder afname van producten, minder productie. Waar geen moge lijkheid is producten om te zetten tegen goud, gaat men zonder gewe tensbezwaar over tot prodctiever- metiging en zoo beleven we hier in Neoerland den zonderlingen toe- eiand, dat wij, op ieder terrein over vloed bezitende, een zeer groot deel van het Nederlandsche volk niet bij machte was zich het allernood zakelijkste aan te schaffen geen boter, geen groenten, geen schoenen, laat staar, luxz artikelen, welke die nen ter verfraaiing van het leven. In deze maatschappij wordt dan de aandacht geconcentreerd op dat deel van het volk, dat nog in be- trekkeüjken en goeden welstand verkeert, doch zooals het niet helpt of wij wijzen op gezonde ledema ten die een kreupele nog resten, evenmin slaagt men er in den vol stand van een land te toetsen aan het best verzorgde deel. Een ding is dus voor alles duide lijk dat er in de maatschappelijke en economische verhoudingen van ons land een dalende lijn was te constateeren en deze feiten ook zon der de oorlogsdagen van 1940 tot een ineenstorting moesten leiden. Dat het proces door het over ons komende krijgsgeweld sneller tot de crisis is gebracht, zal uiteindelijk voor ons volk slechts een weldaad blijken, daar het velen een afdalen tot de diepste misëre in 't leven be spaarde. Wel zien wij na de oorlogsdgaen verschillende pogingen aangewend om tot een nauwere aaneensluiting te komen, doch nog geheel in het karakter van den voorbijen tijd, te veel gericht op het belang van en kele groepen. Nog is het begrip, dat hier een groot belang op het spel staat, niet voldoende in de breede massa doorgedrongen, We zien op politiek en godsdienstig ter rein wel een streven naar gesloten heid, echter zonder voldoende reke ning te houden met datgene wat noodzakelijk komen moet, n.1. de eenheid van het volk. Te lang ook waren wij opgevoed in den geest van verdeeldheid, die langzamerhand zelfs was doorgedron gen in alle onderdeelen van ons De verdeeldheid op het gebied van den arbeid, ja zelfs daarbuiten in het het particuliere leven was zoo ver voortgewoekerd, dat in een groot aantal liefhebber-vereenigin- gen deze versplintering tot een ver bitterde concurrentie gevoerd heeft. Wordt vervolgd- garen, enz., deelt het Departement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart mede, dat de bijzonderheden betreffende deze distributie binnen kort zullen worden bekend gemaakt. Het Departement wijst er echter op, dat geruchten, als zou reeds thans een bon van de textielkaart bij den sigarenwinkelier moeten ingeleverd, volkomen ongegrond zijn. Van officieele zijde is nog geen en kele bon aangewezen. Hieruit moge men opnieuw de conclusie trekken, dat het in alle omstandigheden nood zakelijk is bij distributiezaken de oficieele berichten af te wachten en niet te handelen op geruchten. Rijkslandbouwwinterschool te Schagen. Bij de op Zaterdag gehouden open bare eindles van de Rijkslandbouw winterschool te Schagen, cursusjaar 1941-1942, werd aan alle leerlingen een diploma uitgereikt G. C, van Balen Blanken en C. W. Hoogschagen te Anna Paulowna; H. Klazinga en C. Spaans te Wie- ringerwaard H. Bas, H. J. Leber, W. J. G. Roeper en T. Wuis te Texel C. Bood te Schagerbrug D. Kwantes te Purmer; J, P, Bos te Oudorp K. Brak te Barsingerhorn; J. G, Bruin en P. A Kramer te Bur gerbrug P. Lont te Wieringen G. Dam te Dirkshorn P. Muntje- werf te Krommenie J. Feitsma te Middenmeet W. Pijper, A. Toren- vlied, S, G. Frankfort, J. de Jager te Alkmaar G. D. Geertsema te Kolhorn D. Otjes te Grosthuïzen W. de Geus te Stompetoren P. J. E. Ott te Hoorn K. Gootjes te Schagen J. Groot te Oude-Nie- dorp P, H. Riepma te Medemblik; J. J. van Hellemond te Hilversum, A. Homan, H, v.d, Zwaag en W. Lu nenburg, N. Hoogendoorn te Sloot- dorp K. M, Spaan te St, Pancras; A. Hoogland te Wieringerwerf G. M. Hoornsman te Julianadorp K. Iwema, B. Nieuwhof, S, Oostenburg, Tj. Veenstra en J, U. M. Wiersma te Middenmeer C, Kieft te Scher mer C. W. Kistemaker te Den Helder. GEMEENTE WIERINGEN. NAAISCHOOL. De naaischool zal nu definitief herbeginnen a.s. Vrij dag om 2 uur in het Parochiehuis, Kerkhofsteeg. Ze staat onder lei ding van een uiterst bekwame Zus ter uit Anna Paulowna. Nieuwe leden kunnen zich Vrij dag a.s. desgewenscht aan bovenge meld adres opgeven. V. C. J. B. Vrijdag 10 April 's avonds 8 uur V. C. J. B. te Hippolytushoef. Politie. Gevonden een gebrei de heerenwant. Verloreneen portemonnie inh f 15.- Inl, bij den Gem.-Bode. Predikbeurten Wieringen. ZONDAG 12 APRIL. NED. HERV. GEMEENTE. H.-hoef IOVï uur Jeugddag. Dienst voor Doopsgezinden en Hervorm den. H.-hoef 2 uur Jeugdsamenkomst, waarvoor alle belangstellende jon geren boven 16 jaar genoodigd worden. CHR. GEREF. KERK. Kapel Den Oever Zondag 12 April a.s. 10 u. v.m. Ds. Kampman uit Opperdoes. 5 uur nam. Ds. Kampman. R. K. KERK. Hoofdstraat. Zondag Beloken Paschen. Slui ting van de Paaschtijd, t Stille Mis om '7.30 uur. Om 9.30 de Hoogmis. Jeugdvereen igingen om 1 uur oor de jongens, om 3.30 voor dt meisjes. De school vangt weer aan Dins dag a.s. om 9 uur. Dinsdag en Donderdags 7.30 Lof. Donderdags beginnen de Congre gaties weer. a.s. Donderdag voor de meisjes om 7 uur, voor de vrouwen om 8 uur. Distributie van tabak enz. Men ga niet af op geruchten. Naar aanleiding van de geruch ten, welke de ronde doen, in zake de distributieregeling voor tabak, si schept. Men rtioet er op rekenen, dat men zich met een staanplaats- je moet behelpen, maar men late zijn vacantiegenoegens daardoor r.iet bederven. Ook het fietsen- transport zal, vooral bij ongunsti ge weersomstandigheden, geduld van de reizigers vergen. Men denke verder aan de moei lijkheden, die zich opstapelen, wanneer alle vacantiegangers plotseling naar eenzelfde streek gaan. Zuid-Limburg, Noord-Bra-; bant, de Geldersche Achterhoek, Twente, Drente, komen als vacan- tieoorden even goed in aanmer king als de Veluwe. Opeenhooping van menschen in slechts enkele streken, brengt niet alleen moei lijkheden bij het vervoer met zich mee, maar ook ten aanzien van de bevoorrading van de winke liers. Het verdient daarom voor zoover.zulks althans mogelijk is aanbeveling, wanneer men zich voorstelt in een hotel, logement, pension of bij vrienden of familie eenlgen tijd te verblijven, van den gastheer van te voren mededee- ling te vragen, welke bonnen hij van zal moeten hebben en het aan hem over te laten of hij deze nog vóór Uw aankomst moet ont vangen om zijn inkoopen te kun nen doen. Bij een vacantieperiode van zeven dagen of een veelvoud daarvan, samenvallende met den looptijd der bonnen, worden ver- •ekeningen voorkomen. Heeft men, als men op reis gaat, de bon reeds ingewisseld tegen waren, dan moet men deze op reis mee-' nemen in natura en afgeven. In kam peercentra en in nood- kwartieren zal het niet beschik baar zijn van petroleum en spiri tus eenig ongemak veroorzaken, doch daaraan is niets te doen. Alleen voor nachtlogies van kampeerders zijn 500 boerderijen ingericht, waar men tusschen twaalf uur 's nachts en vier uur 'sborgens kan verblijven. Ter ondervanging van de moei lijkheden met het transport en het logies kan vacantiespreiding wor den aanbevolen. Een interdepate- mentale commissie, welke reeds geïnstalleerd is door prof. van Dam, zal zich hierover beraden en richtlijnen aangeven. De „Alge- meene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer" en de andere toeristische organisaties zullen zich beijveren den stroom van vacantiegangers door goede voorlichting in deze banen te lel den. De Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer" heeft het vorige jaar het initiatief genomen tot de ver strekking van inlichtingen via de plaatselijke V.W.'s ten aanzien van de plaatsruimte in hotels, lo gementen en pensions. Deze in lichtingen worden twee- of drie maal per week verstrekt aan alle toeristenkantoren in Nederland, zooals de Reisbureaux, de Reis- vereeniging, A.N.W.B., zeventig in- lichtings-kantoren, inlichtingskan toren van de Spoorwegen, enz. Zoo kan worden voorkomen, dat vacantiegangers teleurstellin gen ondervinden, doordat in de hotels, enz. van de plaats van aankomst geen bedden meer ter beschikking zouden zijn. den-Sumatra werden in tolaal 3100 soldaten gevangen genomen, onder wie 900 Engelschen en 1000 Neder- landsch-Indische soldaten. Onder de Engelschen bevinden zich talrijke soldaten uit Singapore, die indertijd met een koopvaardijschip zijn ge vlucht, Dit schip werd echter door Japansche vliegtuigen gebombar deerd. De Engelschen konden ternau wernood Sumatra bereiken. Naar aanleiding van de voortdu rende ophitsende redevoeringen van de leden van de uitgeweken Neder landsche regeering, met name van deiv» |chten luitenant-gouverneur genv il Van Mook, heeft de Japan schc.egeering besloten alle op Su matra wonende Nederlanders als vij andige buitenlanders te behandelen en naar concentratiekampen over te brengen. Mannen en vrouwen zullen in afzonderlijke kampen worden on dergebracht. Naar verder wordt ver nomen, zal Sumatra onder het mili taire bestuur van Sjonanko, Malak- ka worden geplaatst. Volgens berichten van Tokio, Nitsji Nitsji uit Java, hebben Japan sche genietroepen de olie-liedingen naar Tljepoe hersteld. Ook zijn zij er in geslaagd den brand, die tijdens de vijndelijkbeden op de petroleum- velden aldaar is ontstaan, definitief te blusschen. Men verwacht, dat de petroleum-in8tallaties te Soerabaja in Juli weer in bedrijf kunnen wor den gesteld. VACANTIE IN DISTRIBUTIETIJD. DISTRIBUTIE-, VERVOERS- LOGIE SMOEILIJ KHEDEN. VERVOLG. Indien men bedenkt, welke moeilijkheden de Spoorwegen in normale tijden hebben te overwin nen om een plotselingen, grooten stroom van reizigers binnen een bepaalde periode te vervoeren, dan spreekt het vanzelf, dat in oor logstijd, waarin het vervoer van Ceylon door de Japanners uit de lucht bestookt. In de hoofdstad Colombo is groote schade aangericht aan militaire in richtingen en schepen. Ongeveer 75 vliegtuigen namen aan den aanval deel, -- Ook twee steden aan de Britsch-lndische Westkust gebom bardeerd. Britsche terugtocht in Birma duurt voort. Tokio, 6 April. D.N.B, Het Kei zerlijk hoofdkwartier deelt in een communiqué mede, dat luchtstrijd krachten van de Japansche marine sinds 5 April krachtige aanvallen hebben gedaan op Colombo, de hoofdstad van Ceylon, waarbij zwa re schade is aangericht. De aanval len waren gericht op oorlogs- en koopvaardijschepen, inrichtingen van de luchtmacht, alsmede op de voor naamste militaire inrichtingen in het gebied van Colombo, Strijd op Sumatra geëindigd. Tokio, 7 April. D.N.B, Het Japan sche hoofdkwartier deelt mede, dat Dinsdag de nog overgebleven strijd krachten der geallieerden op Suma- Britsche bommen op Boulogne. Berlijn, 2 April. D.N.B. Gistermid dag hebben Britsche bommenwer pers bij uitstekend zicht hun bom men lukraak op Boulogne aan de Kanaalkust laten vallen. Naast an dere civiele gebouwen en ver van eenig militair doel werd 'n Fransch kindertehuis getroffen. Onder de dooden waren 14 kinderen en 2 ver pleegsters. De bommen hebben niet de geringste militaire schade aange gericht. De Fransche bladen publiceeren groot opgemaakt de jongste berich ten over den Engelschen luchtaan val op Boulogne, waaruit blijkt, da* deze aanval 40 dooden en 60 gewon den heett geëischt. De bladen noe men het Engelsche bombardement misdadig. GRAF GROTE GESNEUVELD. Naar de „Deutsche Zeitung in de Niederlanden" uit 's-Gravenhage ver neemt, is de Landesbauernfuhrer en leider van de Geschaftsgruppe Er- nahrung und Landwirtschaft bij het Rijkscommissriaat te 's-Gravvenhage, Friedrich Franz Graf Grote, in het Oosten gesneuveld. Graf Grote is de man geweest, die er al zijn kracht aan heeft ge wijd de voedselvoorziening in ons land te verzekeren en een economi sche samenwerking tusschen Duitsch land en Nederland tot stand te brengen. BINNENL. NIEUWS. grondstoffen, levensmiddelen en tra hebben gecapituleerd. Zoodoen- andere zaken veel meer materiaal de staat het geheele gebied van Su- opeischt dan gewoonlijk, het rei-jmatra thans onder controle van 't zigersvervoer nieuwe problemen j Japansche leger, In Noord- »n Mid- GROENTE IN ZWART BLIK BESCHIKBAAR. Ongeschikt voor bewaring. In verband met de groenten- schaarste is voor de aan ver- sche groenten arme maanden April, Mei en Juni een hoeveel heid groenten, welke in 1941 is ingemaakt in niet blank blik voor liet publiek beschikbaar gesteld. Op de etiketten van deze blik ken is vermeld „beperkt houd baar," zulks met het oog hierop, dat groenten, in dit soort blikken ingemaakt, uiteraard eerder aan kwaliteitsteruggang onderhevig zijn, dan de goenten welke in de blanke blikken waren ingemaakt. De in deze blikken geconser veerde groenten dienen dan ook in de Maanden April, Mei en Ju ni van dit jaar geconsumeerd te worden. MOLEN AFGEBRAND. Eenige dagen geleden is de as van de Boltj er molen, staande aan het Damsterdlcp onder de gem. ten Boer (Gr.) tengevolge van den krachtigen wind warm geloopen. De molen stond weldra in lichter laaie en is geheel afge brand. Het eerste kievitsei op Texel. Naar Poelier Plaatsman Donder dag meedeelde, kocht hij van de heer Jac, Witte, hoeve Voorzorg, het eerste op die dag te Texel (in Waalenburg) gevonden kievitsei. Gisteren vond Witte in hetzelfde nest een tweede ei. Dezelfde dag werd op het oude Texel het eerste kievitsei gevonden en wel door de heer A, A, Hoogei werf op de Oude Kamp. Tfexelsche Crt. GELDIGE BONNEN. Bon No.Artikel 5 April t./m. 11 April 18 A brood 4 rants. brood of gebak ONS WIERINGKRMEERHOEKJE. DIPLOMA BEHAALD. Bij de gehouden eind-examens 3-jarige leergang, van de Vereeniging bevordering van het Vakonder wijs in WestFriesland, te Schagen, werd aan de volgende leerlingen een diploma uitgereikt Smeden ringermeer. Schilders ringermeer. Monteurs H. Glerum, afd. Wie- S. Boomsma, afd. Wie G. Slot, afd. W.-Meer DER BETTELSTUDENT. (Wegens gebrek aan ruimte eerst heden geplaatst.) Onder auspiciën van de Nutsver- eeniging Wieringermeer hebben we opvoering gehad van de Ope rette, „Der Bettelstudent", uitge- oerd door de gemengde koren Caccilia uit Barsingerhorn, West- Fiisia uit Winkel en het Zijper Sa lon-orkest. j 'Het geheel onder leiding van de bekende koordirigent Nico Snel. Ondanks het ongewone aanvangs- r (6 uur) en de weinige tijd die men voor de organisatie beschik- r had, waren een kleine 500 per sonen aanwezig. De roem die Nico Snel met de zijnen is voorgegaan, heeft zich bij deze uitvoering (het was de 6e) be vestigd. Het is een operette, die zeer na dert aan de opera, waar heel wei nig parlando in is en dus aan dilet tanten zeer hooge eischen stelt. De handeling moet vrijwel geheel door zang uitgebeeld worden, wat met de solisten onder d>.ettanten wel een een heele opgaaf is. Over de opvoering niets dan lof. De massale koorzang was is één woord voortreffelijk. De dames overheerschten wel, doch dit was geen storende factor wat de so listen betreft Nico Snel is te benij den met hetgeen hij rond zich heelt weten te scharen. Vooral bij de dames hoofdfigu- a waren zeer goede stemmen. De heer A. Wiedijk die de regie van het geheel had, ons compliment. Hoewel men hier wat meer ruimte op het tooneel heeft dan op de plattelandstooneelen van het oude land, (dit bleek wel aan het decor) heeft hij zijn menschen bij het mas sale optreden, steeds op de juiste plaats gezet. Dit bleek ook wel aan de gratie en zwierige wijze, waar mede de schitterende costumes (van Ridderikhoff en Co.) werden gedragen. Ook het decor was uitstekend verzorgd (J, Blom c.s.) doch te klein voor dit tooneel. Grimage en kapwerk van fa, E. Kasten en Werner Cristoph liet eveneens niets te wenschen over. Rest ons nog het orkest en de muzikale leiding van dit alles. Hel was alleen al een studie waard Nico Snel zijn schare te zien aanvoeren. Onder deze vurige en beheerschte leiding moet men zich el veilig voelen. Het publiek toonde zich opgeto gen en gaf menig open doekje weg. De voorzitter van het Nut, Ir. Ovinge, vertolkte deze gevoelens nog eens in zijn dankwoord aan het gezelschap. Ned. Herv, Gemeente W.-Meer. De vorige week is in de Hervorm de Gemeente Wieringermeer de 10- jaarlijkse stemming gehouden, waar bij is beslist dat in de eerstvolgende 10 jaar het recht van beroepen van predikanten en benoemen van ou derlingen en diakenen zal berusten bij de kerkeraad. Dit besluit is door de stemgerechtigde lidmaten geno men met 212 tegen 9 stemmen. Voor de kerkelijke gemeente is dit besluit van groot gewicht. Er vloeit uit voort, dat 'n tweede pre- dikantsplaatas wordt gesticht, waar in naast de alhier staande vrijzinni ge predikant een rechtzinnige pre dikant zal worden beroepen overeenstemming met de overeen*- komst die in April 1940 tusschen' vrij- en rechtzinnigen in de gemeen-tA te is gesloten. Daarmee zal een be- gin van samenwerking zijn gemaakt, zooals men het slechts zelden aan treft in onze kerk. Er zijn namelijk in de Hervormde kerk twee stroo mingen, die in de meeste gevallen geestelijk langs elkaar heenleven, zelfs vaak zóó sterk, dat er niet ge sproken kan worden van weder- zijdsche verdraagzaamheid. Hierte genover nu zal de Polder een goed voorbeeld gaan geven althans dat is de strekking van bovengenoemd besluit. Want in de gemeente zijn beide stroomingen nagenoeg even sterk vertegenwoordigd. En nu zal er van beide een predikant zijn, èfc een aantal ouderlingen en diakenen. De leiding berust weliswaar uitein delijk bij de vrijzinnige meerderheid in de kerkelijke colleges. Dat is met opzet zoo geregeld omdat de vrijzin nigen in het algemeen evenredige vertegenwoordiging voorstaan wat bij de rechtzinnigen uitzondering is. Maar overigens zullen beide stroo mingen organisatorisch op gelijke terreinen naast elkaar kunnen arbei den. Dat beide stroomingen niet sa menwerken kunnen, is elders in dit blad betoogd. Wel is thans in de Polder een voorwaarde vervuld dat men daar naar toe zal groeien. AFSCHEID CAND. C. FORTUIN. Eerste Paaschdag heeft Cand. Fortuin, als Voorganger van de Ned. Herv. Evangelisatie Wieringer meer afscheid genomen. Cand. Fortuin heeft hier slechts korten tijd gewerkt en is thans be roepen predikant te Nes-Wierum (Fr.) Uitvoering Wieringermeer Fanfare. 2e Paaschdag heeft de Wieringer- meerfanfare onder leiding van haar directeur de heer Joh. v. Glabbeek een uitvoering gegeven in Hotel Smit te Middenmeer. De zaal was eivol en velen moes ten worden teruggewezen, aange zien er geen plaats meer was. Door de Fanfare werd een popu lair marschconcert uitgevoerd en gezien de kleine bezetting waarover het corps beschikt, werden de num mers bevredigend uitgevoerd. Na het muzikale gedeelte werd het blijspel „Amor is wispeltu rig en Fortuna is wreed" opgevoerd Een blijspel van het gewone chapister. Voor verwikkelingen, bedrogen en teleurgestelde min naars, kortom een stuk als zoo- velen. Het vraagt een vlotte vertol king, goede rolkennis en men moet als het ware van de eene scène in de andere rollen. Aan deze voorwaarden werd na genoeg voldaan door de dames en heeren medespelenden. Het viel trouwens op dat het ge heel zoo goed verzorgd was, ook de tc oneelaankleeding. Alle eer aan den heer Dekker vooi zijn goede regie. Uit het luidde applaus wat steeds opklonk, kon men opmaken, dat de opvoering een succes was. Het was een uitvoering waarop de Wieringermeerfanfare met ge noegen op terug kan zien. Predikbeurten W.-meer. NED. HERV. GEMEENTE. ZONDAG 12 APRIL. M.-meer 2.30 de hr. A. Kalis. Centrale dienst. GEREF. KERK MIDDENMEER. M-.meer 10 u. Ds. A. Schaafsma. M.-meer 3 u. Ds. A. Schaafsma. GEREF. KERK SLOOTDORP. Slootdorp 10 uur Ds. L. J. Goede. Slootdorp 3 u. Ds. L. J. Goede. 18 B brood Va rants. brood of gebak. 18 A vleesch 1 rants. vleesch of Vleeschwaren. 18 B vleesch rants. Vleesch of Vleeschwaren. 13 A aardappelen 1 3/4 kg aardapp. 18 B aardappelen Va kg, aardapp. 22 Maart t/ïn. 18 April 260 algemeen 1 kg. Suiker. 3-01 of 4-01 res. 50 gr. Cacao. 4-04 reserve 400 gr. Sinaasappel 259 algemeen 250 gr. Koffiesurr. 263 algemeen 500 gram Jam. 257, 261, 265, 269 alg. 1 rants. Bloem, Brood of Gebak. 4-02, 4-03 reserve 250 gram Rijst 264, 271 algemeen 250 gr. Peulvr. 268 algemeen 250 gram Gort 267 algemeen 100 gram Vermicelli of Maizena. 258, 262, 266, 270, 274 alg. 100 gram Kaas. 16A t.m. 19A melk 3Vs L. Melk. 16B t.m. 19B melk 1 3/4 L. Melk. GEMEENTE WIERINGEN. BEKENDMAKING. WARENWET. De Burgemeester van Wierin gen, ter uitvoering van de taak van Burgemeester en Wethou ders Gelezen een schrijven van den Directeur van de Keuringsdienst voor Waren in het gebied Alkmaar; Maakt bekend, dat bij vonnis van het Kantongerecht te Den Helder van 27 Januari 1942 onher roepelijk is veroordeeld S. P. de Jong, wonende te Hippolytushoef, Beltstraat 29, tot een geldboete van 2 maal f 40.- subsidiair 2 maal 40 dagen hechtenis, wegens over treding van het besluit van 22 November 1940 van den Secre taris-Generaal van het Departe ment van Sociale Zaken (het ten verkoop in voorraad hebben van melk met een te laag vetgehalte), gepleegd op 28 November 1941 en 30 October 1941 te Wieringen. Wieringen, 7 Apriï 1942. De Burgemeester voornoemd, L. C. KOLFF.

Wieringermeerbode | 1942 | | pagina 2