plaats of verblijfplaats hebben in de gemeenten, ressorteerende onder de Bijkantoren van het Gewestelijk Arbeidsbureau Alk maar, te Hoorn, Enkhuizen, Me- demblik, Schagen, Wieringerwerf, Den Helder en Texel bij het be trokken bijkantoor, alwaar te vens gewenschte inlichtingen zijn te bekomen. Mededeelingen betreffende het Arbeidsdienstplichtbesluit. 1. Aanstaand personeel in in openbaren dienst of bij het bijzonder onderwijs. Mannelijke pesonen, die 1 Januari 1943 in aanmerking wen schen te komen voor een aanstel ling in openbaren dienst of bij het bijzonder onderwijs en den leeftijd van 18 jaar hebben be reikt en niet geboren zijn vóór 1 Januari 1920, moeten hun ar beidsdienstplicht hebben vervuld. 2. Aanstaande studenten. Mannelijke personen, die in eenig studiejaar als student wen- schen te worden ingeschreven of eenig examen wenschen af te leg gen bij een Universiteit of Hooge school, moeten, indien zij den leeftijd van 18 jaar hebben be reikt vóór 1 November vooraf gaande aan dat studiejaar hun arbeidsdienstplicht hebben ver vuld. Een en ander is niet van toepassing op hen, geboren vóór 1 Januari 1920 of hen, die reeds Yóór 1 Januari 1942 als student waren ingeschreven. Op 1 Juni a.s. beginnen de kampen en bestaat er voor beide bovengenoemde categoriën gele genheid zich tot 25 April a.s. in persoon of schriftelijk aan te mei den bij één der aanmeldingsbu- reaux te Amsterdam, Apeldoorn 's-Gravenhage, Groningen, 's-Her togenbosch en Utrecht. Verzoeken om vrijstelling of uitstel van personen behoorende tot één der bovenstaande dienen zoo spoedig mogelijk schriftelijk te worden ingediend bij den Commandant van den Nederland schen Arbeidsdienst, Gevers Dey- nootweg 59, Scheveningen. Indiening dezer verzoeken ont heft niet van eenige verplichting. Vrijwilligers kunnen zich als voor heen aanmelden. Voor nadere bijzonderheden om trent de aanmelding verwijzen wij naar de annonce in dit blad. HELPT MEE Uw volk gezond en sterk te maken. WORDT LID van den Nederlandschen Volksdienst. Levensmiddelen op bonnen. Uw Gebruik niet direct alles. Het Voorlichtingsbureau van den Voedingsraad heeft uitgere kend over welke hoeveelheden voedingsmiddelen men per dag of per week per persoon beschikt. Per dag 257 g. brood, dat is 5 flinke bo terhammen. 500 g. aardappelen, dat zijn 5 groote aardappelen. 29 g. boter of margarine, b.v. 17 g. voor de boterham enf\2 g voor den warmen maaltijcy Pl.m. 18 g. suiker, dat is i le pel. Pl.m. 18 g. kaas, dat is belegging voor 2 boterhammen. Pl.m. 8 g. jam,_dat is een beleg ging voor 1 boterham. Per week Ruim 60 g. peulvruchten, ge schikt voor één warmen maaltijdj kaarten uitreiken, met groenten en aardappelen. Het ligt in de bedoeling van 175 g. vleesch zonder been, datMei af beschikbaar te stellen BEKENDMAKING. KOSTELOZE INENTING. De Burgemeester van Wierin- gen, ter waarneming van de taak van Burgemeester en Wethouders, brengt ter algemen kennis, dat gelgenheid tot kosteloze vaccinatie en revaccinatie zal worden gege ven in verschillende schoolgebou wen en wel Dinsdag 14 April a.s., des mid dags 12 uur precies in een lokaal van de O. L. School te Westerland; Woensdag 15 April a.s. des v.m. 12 uur precies na afloop van de zitting van het consultatiebu reau, in een lokaal van de O. L. School te Den Oever (mede voor de bijzondere school aldaar en voor de O. L. School te Ooster- land) Donderdag 16 April a.s. des na middags 2 uur precies na afloop van de zitting van het consultatie bureau, in het gymnastieklokaal van de O. L. School te Hippolytus- hoef (mede voor de bijzondere school aldaar) Revaccinatie is telkens 14 dagen later. De aandacht wordt er op geves tigd, dat deze gelegenheid alge meen wordt opengesteld dus niet alleen voor de schoolbevolking. Meenemen van trouwboekjes of geboortebewijzen is zeer gewenst. Ouders en verzorgers worden er op opmerkzaam gemaakt, dat de vaccinatie alleen is aan te ra den voor kinderen jonger dan 2 jaren, dat de meest geschikte leef tijd waarop de kinderen kunnen worden ingeënt in verband met het optreden van encephalitis tus sen 3 en 9 maanden is en de maanden Mei en December voor pap, dat zijn pl.m. 3 borden pap per week. Maak aan de hand van deze berekening op over hoeveel gij voor uw gezin beschikt en verdeel het beschikbare gelijkmatig over de dagen of de weken. U zult on dervinden, dat het dan minder moeilijk is met de gerantsoeneer de levensmiddelen uit te komen. Sigaren, Sigaretten, Tabak, en Bonbons op de bon. Mannen boven 18 jaar: 40 sigaretten óf 10 sigaren óf een half ons tabak per week vrouwen boven 25 jaar 40 sigaretten per vier weken snoepkaart voor anderen inplaats van rookkaart verder voor alle leeftijden s 400 gram lekkers per 4 weken. is b.v. 3 x per week 50 g. vleesch bij den warmen maaltijd en een belegging van worst voor 3 boter hammen. 25 g. maizena, e.d., bindmiddel voor 2'/ï dl. pudding, of Vs liter vla, d.w. 2 maal pudding of vla per week. Ruim 60 g. gort of gortproduc ten, bindmiddel voor ruim 1 liter pap, dat zijn 3 borden per week. 70 g. bloem, bindmiddel voor sausen of bindmiddel voor 1 liter pap, dat zijn pl.m. 3 borden pap per week. 70 g. bloem, bindmiddel voor sausen of bindmiddel voor 1 liter PROVINCIAAL NIEUWS. LANDBOUW. VEEVOEDERS. De Voedselcommissaris voor Noordholland maakt bekend, dat voor veehouders met een slechte ruwvoederpositie, veevoeder be schikbaar is. Veehouders, die hiervoor in aan merking wenschen te komen, kun nen schriftelijk tot 16 April a.s. een aanvraag indienen bij het Bureau Voedselcommissaris, afd. Yeevoederdistributie te Alkmaar, onder opgaaf van naam, adres, woonplaats en organisatienummer, het aantal melk- en kalf koeien en jongvee op het bedrijf aanwezig, en de hoeveelheid hooi, stroo, kuilvoeder, bieten enz. (in kilo grammen), dat op het bedrijf per 11 April 1942 in voorraad is, ter wijl tevens de handelaar moet worden opgegeven, die voor de le vering van het voeder moet zorg dragen. Aanvragen, die na 16 April 1942 binnenkomen, worden niet in be handeling genomen. De veehouders, die reeds per 5 Maart een volledige opgave van bovenvermelde gegevens hebben ingediend, behoeven geen nieuwe aanvraag in te sturen. GEMEENTE WIERINGEN. Bekendmaking. INDIENING VORDERINGEN. De Burgemeester van Wieringen ter waarneming van de taak van Burgemeester en Wethouders, ver zoekt belanghebbenden hun vorde ringen ten laste der gemeente voor de dienst 1941 zo spoedig mogelijk en in elk geval gaarne vóór 1 Mei a.s. ter gemeentesecre tarie in te dienen. Wieringen, 10 April 1942. De Burgemeester voornoemd, L. C. KOLFF. de inenting de meest geschikte tijdvakken zijn. Wieringen, 7 April 1942. De Burgemeester voornoemd, L. C. KOLFF. De Secretaris, VAN DUIN. Distributiedienst Wieringermeer - Wieringen. UITREIKING VAN BONKAARTEN. De Leider van bovengenoemden dienst maakt bekend, dat zij die nog niet in het bezit zijn van de bonkaarten 5e periode en nog geen oproeping hebben ontvangen deze vanaf 13 April tot en met 17 April a.s. kunnen afhalen in het lokaal van den Heer M. Engel te Hippolytushoef, dagelijks van 1011 v.m. of 23 uur nm. Na 17 April worden geen kaar ten meer uitgereikt. De Leider voornoemd, B. D. KEURIS. POLITIE. Gevonden een paar kinder wantjes. Verloren een portefeuil le inh. ongeveer f 15.-, een stam kaart, inlegvel en een persoonsbe wijs. Inl. Gem.-bode, H.-hoef. DE WIERINGER OORLOGS- MOLEST VERZ. MIJ. De leden van de Onderlinge Wieringer Molest hebben een con vocatiebiljet ontvangen voor een vergadering van Dinsdag as. Met verwondering zal men het punt hebben gelezen„liquidatie der vereeniging." Dat wil dus zeg gen, dat de Onderlinge Wieringer v/ordt opgeheven. Op aanwijzing en na overleg met het betrokken Departement te Den Haag heeft het bestuur besloten dit voorstel aan de leden te doen, echter met dien verstande dat de leden on middellijk zich staande de verga dering kunnen herverzekeren bij een groote onderlinge maatschap pij, waarvan de voorwaarden tot verzekeren weinig verschillen met die van de Wieringer en voor toe treding gunstige voorwaarden zijn bedongen. De verzekering loopt dan door, zoodat er dan geen on gedekt risico ontstaat. Het is van het grootste belang dat de leden dus ter vergadering aanwezig zijn. HEI* EERSTE KIEVITSEI. Door Heike Veger, is op 't Zout- land het eerste kievitsei gevonden. Het is burgemeester Kolff aange boden. Predikbeurten Wieringen. ZONDAG 12 APRIL. EVANGELISATIE. H.-hoef 10 uur de hr. O. Deen. Den Oever 4.30 u. de hr. O. Deen. GEREF. KERK. H.-hoef 10 u. Ds. M. Schenkeveld. H.-hoef 2.30 uur Leesdienst. Den Oever 10 uur Leesdienst. Den Oever 3 u. Ds. M. Schenkeveld. Voor andere predikbeurten zie, ons blad van Woensdag. DE NIEUWE BONNEN. Op de bonnen 19 zullen de vol gende week de gebruikelijke rant soenen brood, vleesch en aardapp- len verkrijgbaar zijn. Voorts is voor het koopen van boter of margarine, in de periode van Zondag 12 t.m. Maandag 20 April eveneens bon 19 aangewezen. GELDIGE BONNEN Bon No.Artikel 12 April t.m. 18 April 19 A brood 4 rants. brood of gebak 19 B brood 1la rants. brood of gebak 19 A Vleesch 1 rants. Vleesch of Vleeschwaren. 19 B Vleesch l/« rants. Vleesch of Vleeschwaren. 19 A aardappelen 1 3/4 kg aardapp. 19 B aardappelen kg aardapp. 22 Maart t/m. 18 April 260 algemeen 1 kg. Suiker. 3-01 of 4-01 res. 50 gr. Cacao. 4-04 reserve 400 gr. Sinaasappel 259 algemeen 250 gr. Koffiesurr. 263 algemeen 500 gram Jam. 257, 261, 265, 269 alg. 1 rants. Bloem, Brood of Gebak. 4-02, 4-03 reserve 250 gram Rijst 264, 271 algemeen 250 gr. Peulvr. 268 algemeen 250 gram Gort 267 algemeen 100 gram Vermicelli of Maizena. 258, 262, 266, 270, 274 alg. 100 gram Kaa; 16A t.m. 19A melk 3Vs L. Melk. 16B t.m. 19B melk 1 3/4 L. Melk. 26 Maart t./m. 11 April 16 boter en vet '/s rants. Margarine 17 boter en vet Vs rants. Boter, Margarine of Vet. ANDERE BONNEN. Bon No.Artikel 16 Petroleum 2 Liter Geldig t. 13 Juni, 07 K.F., Brandstoffen 1 eenh. 08 K.F. Brandstoffen 2 eenh. Geldig t. 30 April. 05 t.m. 09 H.K. Brandstoffen 13, 17 H.K. Brandstoffen 12 t/m. 20 C.V. en 23 t/m. 32 C.V. Ie t/m. 9e Per. Brandstoffen Alle No.'s 1 eenheid. Geldig tot 14 April. 272 Algemeen 1 rants. Zeep, 30 Apr. I Zeep 1 rants. zeep 30 April. I Toiletzeep, 75 gr. Tolletz. 30 Apr. (Mannen) Textiel 50 gr. Scheerzeep 30 April. 16 Honden- en kattenbrood 30 Apr. Op bon 07 en 08 K.F. geen anthr. Op bon 08 H.K. uitsluitend turf. Distributie gaat op 17 Mei in, In verband met de invoering van een distributie van tabak, sigaren, sigarillos en sigaretten en van ver snaperingen, n.1. chocoladeartike len en suikerwerk, zullen de disti- butiediensten gedurende het tijdvak van 26 April t.m. 16 Mei op nader door de distributiediensten bekend te maken tijdstippen tabakskaarten (voor mannen van 18 jaar en ouder), sigarettenkaarten, voor vrouwen van 25 jaar en ouder) of versnaperings- 17 op de tabakskaart voor mannenper week hetzij 40 sigaretten, hetzij 10 sigaren, hetzij 20 sigarillos, hetzij 50 gram tabak op de sigaretten- kaart voor vrouwen per vier we ken 40 sigaretten op de versna- peringenkaart per vier weken 300 giam versnaperingen. Mannen van 18 jaar en ouder en vrouwen van 25 jaar en ouder, heb ben de keus tuschen tabak, resp. sigaretten óf versnaperingen. Zij moe ten van tevoren goed nagaan, welke van deze kaarten zij wenschen ontvangen, daar één persoon slechts een bepaalde kaart ontvangt. Degenen, die de keus tusschcn een tabakskaart, resp. sigaretten- kaart en een versnaperingenkaart hebben gedaan en degeen, die slechts voor een versnaperingen- kaart in aanmerking komen (dit zijn dus de mannen beneden 18 jaar vrouwen beneden 25 jaar,) moeten de hieronder vermelde bonnen bij den handelaar, resp. bij den distri butiedienst bij de uitreiking der kaarten in de eveneens hieronder genoemde termijnen afgeven Mannen van 18 jaar en ouder moeten ter verkrijging van een ta bakskaart de volgende bonnen inle veren 1. bon T van de textielkaart DA bij den tabakshandelaar van 11 t.m. 18 April 1942 2. Bon P. van de textiekaart DA bij den dis tributiedienst van 26 April t.m. 16 Mei. Of ter verkrijging van een ver snaperingenkaart 1. Bon P van de textielkaart DA bij den handelaar in chocollade suikerwerken van 11 t.m. 18 April2, bon D van de textielkaart DA bij den Distributiedienst van 26 April t.m. 16 Mei. Vrouwelijke personen van 25 jaar en ouder, moeten ter verkrijging van een sigarettenkaart de volgen de bonnen inleveren 1. Bon T van de textielkaart DB bij den tabaks- bandelaar van 11 t.m. 18 April 2, bon P van de textielkaart DB bij den distributiedienst van 26 April t.m. 16 Mei. Of ter verkrijging van een ver snaperingenkaart Bon P van textielkaart DB bij den handelaar in chocolade en sui kerwerken van 11 t.m. 18 April 1942 Bon T van textielkaart DB bij den Distributiedienst van 26 April t.m. 16 Mei. De distributiediensten zullen slechts een tabakskaart of sigaret tenkaart tegen inlevering van bon P en een versnaperingenkaart tegen inlevering van bon T (voor kinderen bonnen BB en JJ) afgeven ONS WIERINGERMEERHOEKJE. TWEEDE UITVOERING WIERIN GERMEERFANFARE. Op Zaterdag 18 April a.s. wordt een tweede uitvoering gegeven van de Wieringermeerfanfare in Mid- denmeer. Zooals men weet heeft men 2e Paaschdag vele bezoekers moeten teleur stellen. ANK VAN DER MOER bij het Nutsdepartement, Het was voor hen, die van buiten Middenmeer moesten komen, om de voordracht-avond van Ank van der Moer bij te wonen, niet gemakke lijk, maar toch werd het slechte weer getrotseerd en was de zaal best bezet. De begaafde tooneelspeelster Ank v. d. Moer heeft zich doen kennen als een knappe actrice, die de voordrachtkunst ten volle be- beerscht. We weten niet, welke van de drie schetsjes, die zij voor de pau ze deed, we het hoogst moeten aanslaan. Ze waren van uiteenloo pend karakter, doch haar spel getuigt van een zielkundig inzicht en kunstzinnig indringingsvermo- gen als wij zelden hebben gezien. Na de pauze ging het titelstuk „Oud en Nieuw", tafereeltjes van de intimiteit van den Holland- sche Oudejaasavond, over een periode van 50 jaren. Het was een schitterende pres tatie, waarvan het publiek ten vol le heeft genoten. Ir. Ovinge was de dankbare tolk van het publiek tegenover Ank v. d. Moer die een enthousiast ap plaus in ontvangst mocht nemen. Het was een zeer geslaagd be sluit van het Nutsseizoen. Succes-Nieuws. TE HUUR GEVRAAGD EEN NETTE WONING, (niet voor evacuatie) liefst in of omtrek H.-hoef. Br. onder no. 25—4 Bureau Wie- ringermeerbode, H.-hoef. Programma voor Zondag a.s. D. T. S. I Succes I. Vertrek per fiets 10.45 vanaf 't Hoekje. P. Posthumus Jn. Lont J. Idema. J. de Vries, Rijkers, L. Montulet E. Bos H. Edens G. de Loos, D. Hartman, C. Lont, Res. H. Lont. Succes nKoegras I. Aanv. 2.30 u. Succes speelt in witte Shirt. S. Slikker J. Halfweeg, G. Begsma Jb. v. Roo, R. Cloots, Jb. Kuiper P. Metselaar P. Lont A. Mast, A. d. Hollander, J. Kemna Res. H. Bos, A. de Vries. Succes a—Oudesluis a. Aanv. 12.30 W. de Bie E. Lont R. Steigstra J. Heiermans, P. Wigbout P. de Haan. H. Hollander C. Rotgans H. v. Goor, J. Metselaar, J. Rotgans Res. C. Wiegman, A. Drent. Predikbeurten W.-meer. NED. HERV. GEMEENTE. M.-meer 2.30 de hr. A. Kalis. Centrale dienst. EVANGELISATIE. M.-meer v.m. 10 u. Ds. F. Ybema, van Doorn. W.-werf v.m. 10 u. Cand. Ybema. Slootdorp 2.30 u. Ds. F. Ybema. GEREF. KERK MIDDENMEER. M-.meer 10 u. Ds. A. Schaafsma. M.-meer 3 u. Ds. A. Schaafsma. GEREF. KERK SLOOTDORP. Slootdorp v.m. 10 uur Leesdienst. Slootdorp nam. 3 uur Leesdienst. R. K. KERKDIENST. De H. Missen zijn Zondags 7'/* uur en 10 uur 's middags om 3 uur Lof. In de week is de H. Mis om 7Vs uur. De kinderen van de kleine Ka- techismus leeren de 5e les. De kinderen van de groote Ka- techismus vraag 14 tot en met vraag 19. Op Hemelvaartsdag zullen de Kinderen, die daarvoor in aan merking komen, hun le H. Com munie doen. Op Zondag 19 April beginnen de Mariacongre- gaties voor de jongens en meisjes, die de school verlaten hebben tot aan 16 jaar als le groep en voor de ouderen als 2e groep. Vakonderwijs West Friesland Bekroningen van te tentoonstelling van het teekenwerk der scholen Wieringermeer en Wieringen. Smeden, Vakteekenen. 3e Klasse 3e pr. A. Oldersma, Wieringen. Vateekenen Schilders. 4e klasse 3e pr. S. J. Boomsma Wieringermeer, Monteurs-Bankwerkers, Vaktee kenen. 2e klasse 2e pr. R. Boomsma, Wieringermeer en 3e pr. Jac. v.d. Welle, Wieringermeer, 4e klasse 5e pr. K, Wiebrecht. Wieringen. Monteurs-Bankwerkers, Handtee- kenen en Technisch schetsen. 3e klasse 3e pr. G. Slot, Wie ringermeer. Carosseriebouwers, Vakteekenen, 2e Klasse 2e pr. S. Eden, Wie ringermeer, Carrosseriebouwers Handteekenen 2e Klasse le pr. S. Eden, Wie- ringemeer. Electriciens Vakteekenen. 4e Klasse 3e pr. J. H. Job, Wieringen. Electriciens, Handteekenen en Technische Schetsen. 4e Klasse 2e pr. J. H. Job, Wie ringen. Bekroning van de werkstukken. le Leerjaar. Wervels 3e pr. A, Scheltus, Hippolytushoef. Pennen en slijpbak 2e pr. A. Scheltus, H.-Hoef en 3e pr. W. Hegeman, Den Oever. Voetenbankje le pr, A. Sche'- tus, H.-Hoef en W. Hegeman, Den Oever, Looprek 2e pr. A. Scheltus, H.-Hoef en 3e pr. W. Hegeman, Den Cever 2e Leerjaar. 2e pr. W. Kloosterman, Slootdorp. Smeden. 2e Leerjaar, Zeepbakje, Kluister en Pedaalsleutel. 3e pr. R. Drenth, H.-Hoef. Bankwerkers-Monteurs. 2e Leerjaar, 3e Klasse, Hartzoeker le pr, H, Glerum, Slootdorp. 2e pr. S. Numeijer, H.-Hoef. Carosseriebouwers. Kruiwagenwiel 2e pr. E. Edens, Slootdorp. MARKTBERICHTEN. De Veemarkt. SCHAGEN, 9 April 1942. Op de ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 42 Geldekoeien mag. f 250-350; 128 Geldekoeien vette Centrale 20 Kalfkoeien f 350-500 500 Pin- keu f 120-150 13 Graskalveren Centrade 744 Nuchtere kalveren Centrale 18 Fok f 26-40 7 vette schapen Centrale 161 Overhou- ders f 38-41 19 Bokken en Gei ten f 2-50 145 Konijnen f 1-7. NIEUWE SPOORWEGGIDS. 4 Mei a-.s. verschijnt een nieuwe officlëele reisgids der Nederland- sch Spoorwegen. WEZEN EN DOEL VAN HET ARBEIDSFRONT. Men moet hierbij vooral van het grondprincipe uitgaan, dat het nieuwe front ter bescherming van allen arbeid ook gelden zal voor iedereen, werkgever zoowel als werknemer. Niet het ingrijpen tegen het be lang van de eene partij en in het voordeel van de andere mag voor komen. Integendeel bij den nieu wen opzet, welke men zich geheel los moet denken van oude grond slagen en principes, zijn dergelijke dingen van te voren reeds uitge schakeld, omdat hier de oude strijdvraag van klassenstrijd te gen kapitalisme afdoende is op gelost. Niet het goud, doch de arbeids kracht en prestatie zal in de toe komst over wel en wee van een volk beslissen. Ook moet men zich de nieuwe vormen niet voorstellen als alleen geldende voor het klei ne Nederland, dat met het verlies van zijn koloniën is teruggebracht tot een van de allerkleinste staten, doch als onderdeel voor het ge- heele in wording zijnde nieuwe Europa, waar vooral de arbeids- verdeeling niet die moeilijkheden zal opleveren als in ons kleine overbevolkte land. Uitgaande van het welvaarts standpunt en evenredige produc tie zal dus het komende front een noodzakelijke plaats hebben te vervullen. Ontegenzeggelijk zijn de moeilijkheden groot en niet te on derschatten, doch het levensbelang van alle volken zal de drijfveer zijn voor een ieder om zijn hoog ste krachten hiervoor in te zetten. In de toekomst zal noodwendig het eigenbestaan nopen tot volle dige medewerking van alles wat werken kan cn werken wil. Een andere keus zal niet overblijven en zoo zal het oude gezegde, dat wie niet werken wil ook niet zal eten, tot waarheid worden. Vele remmen zullen nog trach ten hunne werking op den gang van zaken uit te oefenen, doch alle eigenbelang en kastengeest zal niet in staat zijn het nieuwe tegen te houden, daar het hier gaat om de vraag van te leven of niet. Zoo zal ons volk, in de gelegen heid gesteld door de maatregelen genomen in opdracht van den Führer aller Germanen, Adolf Hit- Ier, zijn weg waardig bewandelen en krachtens ras en afkomst zich zijn plaats in het nieuwe Europa kunnen veroveren. Zeer zeker zal het Arbeidsfront in de nieuwe toekomst in dezen strijd om bewustwording een be langrijke, zoo niet de belangrijkste plaats innemen. Het Arbeidsfront zal naast de zorgen voor arbeidsverhoudingen, hare bemoeiingen ook uitstrekken over de welvaart van het arbeids- gezin, geestelijke en lichamelijke ontspanning, vakopleiding, enz. Het ligt in de bedoeling in een serie vervolgartikelen nader in te gaan op de werkzaamheden van het Arbeidsfront en te komen tot een omlijnd begrip van de arbeids verhoudingen, niet alleen in Ne derland, doch voor geheel Europa en na te gaan wat op dit gebied in verschillende landen reeds werd bereikt.

Wieringermeerbode | 1942 | | pagina 2