'ii V RNOVATUM BEïüSHOai Aan houders van een inlegvel K4 o£ L4, een bonkaart K 405 of L-405v Voorts zullen nieuwe tabaks- en sig&rettenkaarten worden uitge- waarbij de distributiedien- éten de;met „Tabak- R 4," onder scheidenlijk „Sigaretten R 4" ge merkte bonnen van de thans in g'eïjftiik zijnde kaarten in ont vangst zullen nemen. Alleen zij, die thans in het bezit zijn van een Tabaks- of Sigarettenkaart, zul- len..derhalve een nieuwe kaait ontvangen. •T)'e distributiediensten zullen de Brood- onderscheidenlijk Vl§eschkaarten van zelfverzorgers voor brood" en vleesch inhouden, evenals de Melkkaarten van kin deren van melkveehouders. De aandacht wordt er op ge- vesligdr-dat zij, die A..Voor 13 Juli van dit jaar dén'ïeeftljd van .21 jaar bereikt habham en nog niel in het bezit zijn van een inlegvel KI of LI, hun inlegvel K2 of L2 moeten ruilen voor een inlegvel KI of LI, alvorens zij hun bonkaarten in ontvangst nemen. B. Voor 13 Juli van dit jaar den leeftijd van 14 jaar bereikt hebben en nog niet in het bezit zijn" van "ëen inlegvel K2 of L2, hun, inlegvel K3 of L 3 moeten ruilen voor een inlegvel K2 of L2, alvorens zij hun bonkaarten in ontvangst nemen. C. .Voor 13 Juli van dit jaar den leeftijd van 4 jaar bereikt hébben en nog niet in het bezit zijn van een inlegvel K3 of L3, hun inlegvel K4 of L4 moeten rui len voor een inlegvel K3 of L3, alvm-f.hs zij hun bonkaarten in ontvangst nemen. Voorts wordt er op gewezen, dat men onmiddellijk bij de uit reiking der bescheiden dient te ó'onfroleeren. of men alle beschei den^ waarop men recht heeft, heeft, .ontvangen, aangezien latere reclames niet in behandeling kun nen worden genomen. De distri- bütiediensten zullen voor deze coiitróle de noodige gelegenheid geven. S. MulderW. C. Crommentuijn en -M. A. HalfweegK. Butter en D. DirksJ. Takes en E. Ruiten burg. Overleden Oeene. LEZING NED. JEUGDBOND VOOR NATUURSTUDIE. Uitgaande van de Nederland- sche Jeugdbond voor Natuurstu die, welke bond gedurende de Pinksterdagen op de boerderij van den Heer P. Veerdig te Westerland hun kamp organiseerde, zal door den Heer Th. Belterman van Haarlem in Hotel de Haan heden 13 Juni des namiddags 8 uur een lezing worden gehouden over „De Vogels van Wieringen en het Wad." POLITIE. Verloreneen zilverbon van f 2.50 en een zilverbon van f 1. Inl. Gem.-bode, H.-hoef. Succes-Nieuws. op'^actische voorwaarden bij: Las voorschotpremie voor In- boéls reeds vanaf .TtO per ÏOOO.- pelLlffddr. VlG schaderegeling MatffW-n-bmslag5 maal de hal arlijksche voorschotpremie. Algemnderl^rig Waarborg Genootschap istem. Singel 2P2jS - Tel. 3562C-32219 n ui —i» in ii i ui VOOÏ WEÈRBAj LmVOI WAAR WORDT EEN VOLK STERK EN WEERBAAR? Niet aan de bridge-tafel of in de danszaal Ob de.sportvelden worden de spieren gestaald, het lichaam ge hard. Elke jonge kerel moet over sportief, getraind lichaam besühikken. ..Strijdt mede voor een lichame lijk gehard volk. Treedt in de rijen der Neder- 'andsche ZONDAG 14 JUNI ADSPIRANTENDAG HELDER. Hélder A-Succes A. Vertrek 8.30 u. W. de Bie E. Lont R. Steigstra P. de Haan, P. Wigbout, J. Heiermans. H. Hollander C. Rotgans H. v. Goor, J. Metselaar, J. Rotgans Res.J. Engel, W. Siegers, W. Lie- be, C. Wiegman. DISTRIBUTIE - NIEUWS. Wij maken onze lezers attent op belangrijke mededeelingen van den distributiedienst, voorkomende onder „Officieele Mededeelingen" in het Wieringenneerhoekje. EEN HAAI AANGEBRACHT. Aan de afslag te Den Oever ,is door den visscher C, Bakker Ez. een z.g, blauwe haai aangebracht. Het beest was pl.m. 2 M. lang, woog 310 pond en bracht 25 cent per Kg, op. Predikbeurten Wieringen. NED. HERV. GEMEENTE. ZONDAG 14 JUNI. H.-hoef lOVü u. Ds. v. Beek. Den Oever 2Vs u. Ds. v. Beek. Woensdag 17 Juni 's av. 8 uur Herv. Zusterkring H.-hoef. DOOPSGEZ. GEMEENTE. H.-hoef v.m. 10.30 uur Ds. Lugt. EVANGELISATIE. H.-hoef 10 uur de hr. O. Deen. Den Oever 4.30 u. de hr. O. Deen. GEREF. KERK. IL-hoef 10 u. Cand. C. v. d. Vaart van Nieuwe Niedorp. H.-hoef 2.30 u. Cd. C. v. d. Vaart. Den Oever lOu. Ds. M. Schenkeveld Den Oever 3 u. Ds. M. Schenkeveld. Bediening H. Avondmaal. Een advertentie in dit blad heeft steeds resultaat resp. 75 en 60 cent per Ki weer verkocht met een dubbeltje winst. De Officier, mr. de Brueys Tack, zeide in zijn requisitoir, dat hy met zijn eisch natuurlijk rekening moest houden met de tarwezaak. Hij nóemde de ver dachte een groot smokkelaar, die zich niet ontziet, om de geheele volksgemeenschap ernstig te be- nadeelen. Als afschrikwekkend voorbeeld moest dg straf dienen en daarom eischte hij een gevan genisstraf van een jaar en drie maanden benevens een geldboete van f 500 of 30 dagen. Mr. Ubbens, economische ree ter, vond de feiten al even erg en veroordeelde Pankras tot 8 maan den gevangenisstraf. Nog meer straffen uitgedeeld. Weliiswaar was Pankras deze keer piin of meer de hoofdper soon in deze tarwe-zaak, maar er werden nog eenige straffen uitge deeld tegen personen, die in nau we relatie met P. stonden. Daar was allereerst de bakker G. Jongkind uit Harenkarspel, die van Pankras driemaal tarwe ge kocht had, o.a. met Kerstmis 32 en in Febr. 50 mud Om deze tarwe te kunnen betalen, had Jongkind van Stoop geld ge- ieeend, terwijl deze laatste de tar we ook nog een tijdje had opge borgen in zijn schuur. De Officier meende, dat Jong kind wegens zijn voor de geheele voedselvoorziening misdadige mentaliteit, geruimen tijd uit de samenleving moest worden ver bannen en eischte daarom 8 maanden gevangenisstraf f 500 boete. Het vonnis luidde zes maanden gevangenisstraf. P. de Graaf, kruidenier te Oud karspel, had van Pankras 20 mud tarwe gekocht en deze weer ver kocht aan een derde.- De eisch luidde 8 maanden, het vonnis zes maanden gevangenisstraf. T. Pranger, tuinbouwer te Noordscharwoude, Had aan Pan kras een zak haver verkocht men ziet, Pankras kon alles ge bruiken en kreeg er drie maanden voor. P. de Graaf, voor noemd en F. Stoop, die mede ir het complot waren, kregen elk nog een boete van f 300, terwijl tenslotte de chauffeur van Pan kras, S. Kuiper uit Harenkarspel, f 60 boete kreeg hij had slechts een ondergeschikte rol gespeeld in de Wieringermeerzaak. RECHTZAKEN. ECONOMISCHE RECHTER. FINALE VAN DE WIERINGER ÏVIEER-TARWE-AFFAIRE. Jan Prankras' rol thans uitgespeeld. Ongeveer half Februari van dit jaar werd er in de Wierlnger- meer een groote partij tarwe, welke opgeslagen was in een: DE NIEUWE BONNEN. Voor het koopen van de gebrui kelijke hoeveelheden brood, vleesch en aardappelen zijn voor de volgen de week de bonnummers 31 aange- vezen. Sigaretten enz, voor mannen zijn erkrijgbaar op de bonnen 36 en 37 en sigaretten voor vrouwelijke per sonen op bonnummer 08. Voor het tijdvak van tien - daïgen van Maandag 15 tot Woensdag 24 Juni kan boter worden gekocht op bon 31 van de boterkaart en boter, margarine of vet op bon 31 van de vetkaart. Voor de periode van vier weken van Zondag 14 Juni tot Zaterdag 11 Juli zijn de volgende bonnen aan gewezen voor suiker 327; voor kof schuur, gestolen en het overgroo- fiesurr0Saal 328, ï00r iam 329; voor te deel van die gestolen partij bIoemi brood of gcbak 317 31Si 3I9 kwam het spreekt haast van-I cn 320; voor peulvruchten 330, voor zelf in den zwarten handel te-|g0rt 331; voor vermicelli of mei- recht en werd Verkocht tegen eena 332; voor kaas 322, 323, 324, prijzen, die ongeveer vier keer 325 en 326 voor peulvruchten 333 zoo hoog waren dan de vastge stelde regeerhigsprijs Gelukkig liepen de heeren, die| bij deze zaak betrokken op een gegeven oogenblik en 334 voor melk 31, 32, 33 en 34, voor chocolade 31 van de versnape- ringskaart voor suikerwerk 32 en waren, 34 en voor chocolade of suikerwerk in de 33 en voor rijst de bonnen 4-25 en val en zoo kon het gebeuren, dat 4-26 reserve, deze V/ieringermeer-affaire zich| Van 14 Juni t.m. 11 Juli wordt in eenAge etappes afspeelde voor; geen suiker verkrijgbaar gesteld op GEMEENTE WIERINGEN. - BURGERLIJKE STAND -revan. 6—12 Juni 1942. Geboren Hendrik, zoon van Wf'Boogaard en G. Hillenga Frederik Rens, zoon van L. Leeg water. en van A. Lakeman Haike Harm,' zoon van O. H. Klewiet en van N. D. Hilverts. Ondertrouwd Gene. Getrouwd T. E. J. Rosendal en de Rechtbank te Alkmaar. Veertien dagen geleden stonden de dieven en helers terecht Dinsdag j.1. werden deze tot flin ke vrijheidsstraffen veroordeeld; straffen, die tot twee jaar oplie pen. Slechts één van de verdach ten werd boen vrijgesproken, na melijk een zekere J. Pankras uit Heerhugovraard, die een lading van de gastolen partij vervoerd had. Het kon toen niet bewezen worden, dat de verdachte gewe ten had, dat het een partij gesto len tarne betrof Een dag na deze uitspraak stond Pankras echter weer op het ve rdachtenmatje en nu glip te hij niet door de mazen van het net. Wel had de Officier hem niet het vervoer van tarwe ten taste gelegd, maar het ver voer van 3Ó0 Kg. bruine boonen en 5 mud capucijners. Deze peul producten had hij gekocht tegen den ter verkrijging van ^am aange wezen bon algemeen 329. Gedurende bovengenoemd tijdvak wordt geen havermout beschikbaar gesteld, zoodat men op bon alge meen 330 uitsluitend peulvruchten zal kunnen -betrekken. Gedurende het tijdvak van 15 Ju ni t.m, 24 Juli geeft de met 31 ge nummerde bon der vetkaart weder om recht op het koopen van boter, margarine of vet. Beide laatste arti kelen zullen evenwel niet algemeen verkrijgbaar zijn, aangezien het hier geringe voorraden betreft, welke worden uitverkocht. Bij de inwisseling van de bon al gemeen 332, zal men genoegen die nen te nemen met de artikelen wel ke winkelier in voorraad heeft. Deze zal naar de gelang van de hoeveelheden, welke hij zelf heeft ontvangen, een billijke verdeeling van de op genoemden bon verkrijg baar gestelde artikelen bewerkstel ligen. Vereeniging voor Bedrijfsvoorlichting in de Wieringermeer. Mededeeling 75. Veenkoloniale haverziekte of Mangaangebrek. Evenals in voorgaande jaren Ireedt ook dit jaar weer deze ge brekziekte op bepaalde,zandige, perceelen op. Vooral in haver zijn de verschijnselen in het gewas "duidelijk. (Verdorren in het -.adden va$ het blad, terwijl dc bladpunt groen blijft.) Wanneer men nu dergelijke verschijnselen in z'n gewas ziet dan is het nog niet te laat om als geneesmiddel een' hoeveelheid van 75 kg. (50100) Mangaansulfaat toe te dienen. Men dient dit te strooien als het gewas droog is, daar an ders verbranding optreedt. In andere gewassen zijn de ver schijnselen iets anders. Hoewel goede beschrijvingen van het ziektebeeld in andere gewassen eigenlijk nog ontbrken en er hiei in den polder in dezen alleen nog maar oriënteerend werk is ver richt, kan het zijn nut hebben in het kort hieronder de aanteeke- ningen te laten volgen, die door L. Blijdorp, ass. op de Prof. van Eemmelenhoeve het vorig jaar gemaakt zijn op een proef veld je, waar diverse gewassen op Man- gaanzieke gronden waren gezaaid Beoordeeling van 13 Juni '41. Z. Tarwe. /Duidelijkst te zien op de middelste bladeren. Hierop evenwijdige gele streepen (in lengte richting), waar het blad groen verdwijnt. Alleen de nerven zijn nog groen. Vooral aan de on derzijde van het blad is dit duide lijk te zien. De bladpunten zijn dood. Op het blad komen langwerpige witte vlekjes, waar het bladgroen hee- lemaal weg is. Zomergerst. Ook weer vooral op de middelste bladeren is het beeld het scherpst. Inplaats van verge ling treedt hier iets anders op. Op het blad komen smalle don kere zwart-bruine vlekjes voor. Het begint met donkere zwart bruine, streepjes. Deze zitten streepsgewijs op het blad, (even wijdig aan de nerven). Verder is blad normaal groen eveneens de bladpunten. W. Rogge. Duidelijk beeld, zoo wel op de bovenste als op de meer naar onderen geplaatste bladeren. Het bladgroen tusschen de nerven verdwijnt. Bladpunten dood. Op de sterkst aangetaste bladeren verdwijnt het bladgroen geheel, terwijl het blad dor wordt. Bieten. Zeer typisch beeld. Bie ten staan wat steil met de beide bladhelften naar elkaar toegebo gen a.h.w. lepelvormig. In het beginstadium zitten er op het blad, onregelmatig verspreid, lich te, kleine vlekjes. Deze worden met de groei steeds grooter. Langs de randen komen deze vlekjes (waar het bladgroen daar geheel verdwijnt), ook voor. N.B. Het is van veel belang een volgend jaar op een plek, waar nu Maangaangebrek wordt gecon stateerd, verschillende andere ge wassen te zaaien, opdat ook daar van het ziektebeeld kan worden vastgelegd. Wij verzoeken daarom de leden die er een geschikt stuk je grond voor hebben, daarom trent overleg te willen plegen met een der assistenten. L. R. D. Voorloopige mededeeling. Excursie N.0. Polder. Door het groote aantal deelne mers (totaal 525) zal deze excur sie in twee groepen plaats vinden. De eerste groep, omvattende de bewoners van de Noordelijke sec ties en van die welke het dichtst bij de Oude Zeug zijn gelegen, vertrekt Dinsdag 23 Juni a.s. om 7 uur 's morgens van Oude Zeug. De tweede groep vertrekt ver moedelijk Dinsdag 30 Juni a.s. om 7 uur 's morgens van Medemblik. In verband met de paardenkeu- ring- en inventarisatie is het he laas niet mogelijk gebleken de eerste excursies op een vroegere datum te stellen, hoewei dat met het oog op de hooibouw wellicht voor velen beter zou zijn uitgeko men. Nadere bijzonderheden volgen per circulaire. N.B. De fietsen 'kunnen op de Oude Zeug onder bewaring wor den gesteld. L. R. D. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Officiëele Mededeelingen Rookverbod landbouwscburen. Ingevolge art. 156 der Alge- raeene Politieverordening is het ver boden onder meer in landbouwschu- te rooken. De burgemeester van Wieringermeer heeft de Alge- me Politieverordening thans aan gevuld met een bepaling, waarbij de landbouwers verplicht worden bi) eiken ingang dot hun schuur, op dui delijk zichtbare wijze, aan te bren gen het opschrift „Verboden te rooken". Binnenkort zal door de politie worden gecontroleerd, ot aan deze verplichting is voldaan. Laten de landbouwers dus spoe dig de noodige voorzieningen trei- IJSBIJTEN. De Burgemeester van Wieringer meer heeft de Algemeene Politie verordening aangevuld met de vol gende bepaling Artikel 168 bis. 1. Bij vriezend weer is de eige naar van elke, bij openbare aankon diging door den burgemeester aan e wijzen, aan of nabij water gele gen woning verplicht te zorgen voor eet mak^n en onderhouden van een ijsbijt volgens de in die aankondi ging op te nemen aanwijzingen. 2. Ten aanzien van dit gebod indt het bij artikel 147, derde lid iepaalde overeenkomstige toepas sing. 3. De eigenaar van vhet water is erplicht het maken en onderhou den van ijsbijten, als in het eerste id bedeeld, te gedoogen. Te zijner tijd zal op deze bepa- mg nog eens de aandacht worden gevestigd. Aardappelteelt verordening Wieringermeer. De Burgemeester van Wieringer meer, ter waarneming van de taak van burgemeester en wethouders dier gemeente, maakt bekend, dat op de Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd tegen betaling van vijf cent ver krijgbaar gesteld is, de hieronder af gedrukte lijst van aardappelrassen, welke, met gebuikmaking in klasse A of B goedgekeurd pootgoed, ge durende-het jaar 1943 in de Wierin germeer mogen worden verbouwd. LIJST als bedoeld in artikel 1, eerste lid, van de Aardappelteelt- verordening Wieringermeer, voor het jaar 1943. 1. Alberta 2. Alpha 3. Beteka; 4. Bevelander 5. Bintje 6. Deva; 7. Duivelander 8. Dunber Yeomen; 9. Eersteling 10. Roode Eersteling; 11. Volgeling 12, Eigenheimer 13. Blauwe Eigenheimer 14, Bonte Eigenheimer 15. Erdgold 16. Ever good 17. Frümölle 18, Furore 19. Geelblom 20. Gladstone 21. Gloria 22, Hellena; 23, Ideaal; Iduna 25. Donkere Industrie Katandin 27, Komeet 28. Koopmans's Blauwe; 29. Limosa; 30. Magneto 31. Majestic 32. Ma tador 33. Nederlander 34. Noor deling 35, Populair36. Present 37. Record 83. Robusta39, Don kere Roode Star 40, Donkere Bon- Roöde Star41. Souvenir 42. Ultimus 43. Up to date i 44. Voran 45. Wilpo, Wieringerwerf, 30 Mei 1942, De Burgemeester voornoemd, LOGGERS. De Secretaris der Gemeente, BLAAUBOER. Herijk van maten en gewichten. De Burgemeester van Wieringer meer brengt ter Algemeene kennis, dat herijk der maten en gewichten zal plaats hebben in het gymnastiek lokaal te Middenmeér op Maandag 22 Juni 1942 10.30 - 12 uur voor Middenmeer van 13,00 - 14.30 uur voor W.-Werf; an 14,30 - 15.30 uur voor Slootdorp "Voorts wordt er de aandacht op gevestigd t dat de maten en -gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden dat ijzeren ma ten van binnen en van buiten ge ërfd dienen te zijn, koperen ge wichten afgewasschen en ook de gaten gereinigd dat ijzeren ge wichten niet gepotlood mogen zijn, doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte ijnolie 2. dat de maten en gewichten vóór 1 October 1943 gestempeld moeten zijn met de letter P en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten herijken aan het ijkkantoor te AMSTERDAM eiken werkdag, uit gezonderd Zaterdag van 9'/s-151/2 uur 3. dat de maten en gewichten, welke zijn gestempeld met het afkeu ringsmerk, niet in winkels enz. mogen worden teruggebracht 4, dat ten bate van 's Rijks schatkist betaald moet worden voor het onderzoek der maten en gewich .en (keurloon) en voor het justeeren Jer gewichten jjusteerloon) en 5. dat de milligramgewichten .liet op de herijkzitting, maar alleen aan het ijkkantoor herijkt kunnen aorden. (De gezegelde enveloppe, afgegeven bij de vorige verificatie jioet met de gewichten franco per post worden opgezonden, daar de ge wichten anders aan de eischen ge steld voor de-Tiieuwe, moeten vol doen, terwijl een postbewijs tot een bedrag, overeenkomende met de som van 10 cent voor elk gewicht moet zijn ingesloten. Dit bedrag kan ook op postrekening no. 152299 van IJkkantoör Amsterdam te voren worden gestort.) Wieringerwerf, 13 Juni 1942. De Burgemeester voornoemd, LOGGERS. De Secretaris der Gemeent^ BLAAUBOER. Afkondiging Strafverordening. f' De burgemeester van Wieringer- ter waarneming van de taak van burgemeester en wethouders dier gemeente, maakt bekend, dat ge durende drie maanden, op de Secre tarie der gemeente, voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen ver krijgbaar is gesteld, de Verordening tot aanvulling van de Algemeene Politie-Verordening Wieringermeer, d.d. 27 Mei 1942, R. No. 29/1942, Deze Verordening treedt in wer king met ingang van 15 Juni 1942. Wieringerwerf, 12 Juni 1942. De Burgemeester voornoemd, LOGGERS. De Secretaris der gemeente, BLAAUBOER. Distributiedienst Wieringermeer - Wieringen. NA-UITREIKING BONKAARTEN 7e PERIODE. De na-uitreiking bonkaarten 7e periode 1942 zal plaats vinden te Wieringerwerf in het gymna stieklokaal van 9.3012.30 op Woensdag 17 Juni a.s. Na bovengenoemde datum wor den in het algemeen geen kaarten meer'verstrekt. DISTRIBUTIE VAN VASTE BRANDSTOFFEN voor ruimten voor bijzondere doeleinden, t Vanaf 15 t/m. 19 Junita.s. be staat1 gelegenheid tot het aanvra gen van vaste brandstoffen voor ruimten voor bijz. doeleinden, zooals openbare gebonwen, kan toorruimten, wachtkamers e. d. De benoodigde formulieren zijn te verkrijgen aan het Krlngkan- tood te Wieringerwerf op elke werkdag, uitgezonderd Zaterdag, van 912 v.m., en aan het Agent schap te Hippolytushoef op Don derdag 18 en Vrijdag 19 Juni a.s. van 912 en van 1.303.30 uur. EXTRA TOESLAG VASTE BRANDSTOFFEN voor groote gezinnen. Voor gezinnen van 7 of meer personen, waarin ten hoogste één iid van het inwonend dienstperso neel begrepen mag zijn, zal voor het stookseizoen 1942'43 weder om een toeslag vaste brandstoffen worden verstrekt. De desbetreffende aanvraagfor mulieren zijn op de bovengenoem de plaatsen en tijden verkrijgbaar. Ik vestig er echter nadrukke- lijk de aandacht op, dat het vaiï het grootste belang is dat men de aanvraagformulieren tijdig af haalt en indient.. Nakomers zul- len in het vervolg onherroepelijk worden afgewezen. Wieringerwerf, 12 Juni 1942. De Leider van den distr.dienst, B. D. KEURIS. Predikbeurten W.-meer. ZONDAG 14 JUNI. NED. HERV. GEMEENTE. M.-meer 10 uur de hr. Kalis. W.-werf 2.30 uur de hr. Kalis. EVANGELISATIE. W.-werf 10 u. Cand. Hartingsveld. Slootdorp 10 u. Cand. Ybema. M.-meer 2.30 u. Cand. R. Ybema. GEREF. KERK MIDDENMEER. M-.meer 10 u. Ds. A. Schaafsma. M.-meer 3 u. Ds. A. Schaafsma. GEREF. KERK SLOOTDORP. Slootdorp 10 uur Ds. L. J. Goede, Slootdorp 3 u. Ds. L. J. Goede. GEREF. KERK W.-WERF. W.-werf 10 uur Ds. H. v. Twillert. W.-werf 3 u. Ds. H. v. Twillert. Predikbeurten Medemblik. ZONDAG 14 JUNI. NED. HERV. GEMEENTE. Medemblik half zes De. B. de Jong,

Wieringermeerbode | 1942 | | pagina 2